Fotbal

Všichni jsou vinni? My na to upozorňovali, brání se z Teplic

Všichni jsou vinni? My na to upozorňovali, brání se z Teplic
Zdroj: Karel Pešek / MAFRA / Profimedia

Pavel Šedlbauer, předseda představenstva teplického fotbalu se brání výroku Martina Malíka z mimořádné pondělní tiskové konference. Malík prohlásil, že vinu na současné korupční aféře nesou všichni v českém fotbalu, což Šedlbauer odmítá a žádá rezignaci celého výkonného výboru FAČR.

"My všichni, kdo v českém fotbale nyní působíme, jsme dopustili tuto situaci. Někdo chybou, někdo proto, že díky pohodlnosti či snaze „nepálit“ si vlastní prsty jen přihlížel, jiný proto, že neměl dostatek vlastní síly. Ve výsledku jsme ale my všichni vinni," pronesl Malík ve své úvodní řeči na pondělní tiskové konferenci.


To se ale nelíbí předsedovi představenstva Teplic Pavlu Šedlbauerovi. Ten se ve svém prohlášení zveřejněném na webu a sociálních sítích teplického klubu brání.

"Tato pasáž mne a také náš klub nesmírně uráží, protože jsme na tyto praktiky upozorňovali již velmi dlouhou dobu a vedení FAČR se nikterak nesnažilo s nimi cokoliv udělat. Naopak se před problémy dlouho strkala pouze pomyslná hlava do písku. Věřím, že v českém fotbale je více slušných lidí, které muselo toto vyjádření urazit, proto věřím, že i tito slušní lidé se ozvou, protože za vzniklou situaci určitě nejsme vinni všichni," kontroval Šedlbauer.Dále se podivuje nad Malíkovou odpovědí na otázku týkající se Dagmar Damkové. "Dle ní totiž paní Dagmar Damková, manželka Romana Berbra, o tomto dění nevěděla, protože je 70 % času v zahraničí. Otázkou první je, proč tedy člověk, který je 70 % času v zahraničí, je předsedou Řídící komise pro Čechy. Otázkou druhou pak, jak by bylo možné, že by o těchto aktivitách svého manžela nevěděla," pokračoval v kritice.Na konci svého prohlášení vyzval celý výkonný výbor k rezignaci a navrhl ostatním slušným lidem, kteří na situaci upozorňovali, aby se k této výzvě přidali.


Související obsah

Zmíněná tisková konference proběhla po pondělním mimořádném jednání výkonného výboru FAČR. Martin Malík na ní oznámil, že Roman Berbr rezignoval na všechny své funkce a výkonný výbor odvolal komisi rozhodčích v čele s Jozefem Chovancem.

Související obsahJednání se uskutečnilo jako reakce na policejní vyšetřování dvaceti osob v rámci úplatkářské aféry. Mezi vyšetřovanými jsou již bývalý místopředseda FAČR Roman Berbr, šéf vyšehradského klubu Roman Rogoz a řada rozhodčích, kteří se údajně měli podílet na ovlivňování zápasů především Vyšehradu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události