Fotbal

Neznám ho, ale jsem na něj hrdý! Klopp vychválil rivala za charitu

Neznám ho, ale jsem na něj hrdý! Klopp vychválil rivala za charitu
Zdroj: Profimedia

Fotbalové kluby Manchester United a Liverpool FC jsou velkými rivaly, ale když dojde na lidskou stránku a pomoc potřebným, rivalita jde stranou. To ukázal Jürgen Klopp, který nešetřll slovy chvály na adresu Marcuse Rashforda, jenž pomáhá nasytit hladovějící děti.

Liverpool i Manchester United mají své městské rivaly, ale jejich vzájemné soupeření není o nic menší. Přesto pokud se odhlédne od dění na hřišti, umějí k sobě velcí sokové být i vřelí. To nyní dokázal trenér Liverpoolu Jürgen Klopp, který pochválil útočníka Manchesteru Marcuse Rashforda za jeho charitativní práci.


"Nejsem si jistý, jestli najdu lepší slova, než která řekli už jiní chytřejší lidé, ale to, co Marcus začal je naprosto neuvěřitelné, je to opravdu krásné," pěl Klopp chválu na adresu svého rivala.


A o co jde? Rashford se v této nelehké době rozhodl pomoci dětem z chudých rodin, aby nehladověly. Zařídil proto rozvážku jídel do škol, kde se děti z nemajetných rodin budou moci najíst a nebudou hladovět. Za tento počin byl Rashford vyznamenán Řádem britského impéria.

Související obsah


"Přes všechnu klubovou rivalitu jsme v těchto momentech jako fotbalisté a jako lidé spolu," pokračoval Klopp. "Myslím, že je to trochu ostuda, že to musí dělat on, ale zároveň je to báječné," narážel Klopp na to, že se o hladovějící děti nepostará stát. "Doufám, že je na něj jeho máma opravdu hrdá. Já ho sice neznám, ale i já jsem na něj hrdý," dodal.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události