Hokej

Hokej bez bodyčeků? V Kanadě to kvůli koronaviru jinak nepůjde

Pouhý den poté, co kanadská juniorská hokejová liga OHL oznámila termín svého startu, přišla ministryně sportu provincie Ontario s tím, že hokej se bude smět hrát pouze bez bodyčeků, aby se zamezilo šíření koronaviru.

Koronavirová pandemie zasáhla celý svět sportu a v Kanadě se kvůli ní možná uskuteční revoluční změna v hokeji. Ontario hockey league (OHL) oznámila start své zkrácené sezony na 4. února, jenže den poté přišla pro ligu velká rána ze strany vlády.


Ministryně sportu provincie Ontario Lisa MacLeodová připustila start OHL, ale pouze pokud se bude hrát bez bodyčeků. MacLeodová chce odstranit fyzický kontakt nejen z OHL a celého hokeje, ale ze všech sportů.


"Budou muset upravit pravidla dokud nebude vakcína nebo se přinejmenším populace nevyčistí od nákazy covidem-19," prohlásila ministryně zdravotnictví.


Jiná slavná juniorská liga QMJHL se již rozběhla, ale kvůli koronviru muselo být několik zápasů odloženo. Třetí z velkých juniorských soutěží WHL má v plánu návrat 8. ledna.

Související obsahHokej bez bodyčeků by byl úplně jiný sport, a tak se proti rozhodnutí bouří řada fanoušků i expertů. Slavný hokejový komentátor Bob McKenzie na Twitteru reagoval sérií příspěvků. Ptá se například zda jsou bodyčeky opravdu větší hrozbou pro šíření koronaviru než když hráči vedle sebe na střídačce zhluboka dýchají.Dalším argumentem, proč sezonu radši zrušit, než ji hrát bez bodyčeků je, že mladí hokejisté by si mohli zvyknout na bezkontaktní hru a po příchodu do kontaktní NHL by kvůli neopatrné hře mohli utrpět zranění. Nedá se předpokládat, že OHL skutečně vypukne se zákazem bodyčeků, ale představa bezkontaktního hokeje je velmi zvláštní.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události