Fotbal

Vláda vyjednala výjimky pro sport, fotbalová liga se chce vrátit již o víkendu

Pondělí se stalo stěžejním dnem pro nejbližší budoucnost sportu v České republice. Vláda totiž rozhodla o udělení výjimek, které se týkají sportovního dění u nás. Nově se tak mohou obnovit profesionální soutěže a sportovní profíci mohou trénovat v uzavřených prostorách. S informací přišel sám předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička.

Hlavními cíli Národní sportovní agentury (NSA) v čele s předsedou Milanem Hniličkou je umožnění tréninků v uzavřených halách a restart sportovních soutěží.

Tento návrh, na kterém se NSA podílela ve spolupráci jak s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou, tak s ministrem zdravotnictví Janem Blatným, prošel. Byť za přísných podmínek.

"Vláda schválila obnovení profesionálních sportovních soutěží, které budou schopné splnit přísně nastavené hygienické podmínky. Dále bude umožněno sportovcům chodit do zaměstnání, tj. profesionálové budou trénovat i ve vnitřních sportovištích," napsal na Twitter předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička.

Předseda NSA Milan Hnilička upřesnil některé detaily ohledně povolení sportu:


 

Více k informací k chystaným výjimkám chce NSA představit na úterní tiskové konferenci, která by se měla konat v 10 hodin.


Ligová fotbalová asociace ještě v pondělí večer zveřejnila tiskovou zprávu, ve které oznámila, že LFA společně s členskými kluby dělá maximum pro to, aby se již o nadcházejícím víkendu mohla rozehrát nejvyšší fotbalová soutěž.


"Jménem celého profesionálního fotbalu bych chtěl poděkovat všem, kteří se na postupném znovu obnovení soutěží podílejí. Profesionální fotbal byl nejen díky pravidelnému testování ale i plněním řady dalších hygienických opatření od začátku epidemie nejdál v rámci sportovního prostředí v Česku. Kluby plnily velmi přísné podmínky po mnoho měsíců a proto jsme přesvědčeni, že budeme schopni splnit i hygienické podmínky, které budou Ministerstvem zdravotnictví stanoveny nyní," uvedl předseda LFA Dušan Svoboda.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události