Florbal

O restart se pokouší i florbal. Výjimka se má týkat pouze mužů

O restart se pokouší i florbal. Výjimka se má týkat pouze mužů
Zdroj: Profimedia

O restart nejvyšší soutěže se pokouší i florbal. Ten se tak přidal k dalším halovým sportům, které žádají o výjimku od vlády. Pokud by byla schválena, může se Livesport Superliga rozeběhnout už 16. listopadu.

„O podmínkách žádosti o restart nejvyšší soutěže jsme měli jednání s Národní sportovní agenturou společně s volejbalem, házenou a basketbalem. Koordinujeme i samotné podání žádosti, ale na rozdíl od těchto sportů, které žádají na nejvyšší soutěže mužů i žen, jsme žádost podali pouze na Livesport Superligu," oznámil prezident Českého florbalu Filip Šuman, který zároveň vyloučil možnost, že by o restart mohly usilovat i ženy."Po diskuzi s NSA jsme toho názoru, že ženská soutěž nesplňuje podmínky pro výjimku,“ dodal Šuman.

Související obsah

Splnit podmínky pro znovuzahájení nebude vůbec jednoduché, vrásky dělá především pravidelné testování. Nicméně i florbalu utíkají významné příjmy od sponzorů.

Pokud vláda schválí požadovanou výjimku, může se Livesport Superliga rozjet už 16. listopadu. Další florbalové soutěže budou muset pravděpodobně počkat až na konec roku a další vývoj koronavirové pandemie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události