Sport

Další výjimky pro český sport. Zelenou dostal basketbal a volejbal

Předseda Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička přišel na Twitteru s další povzbuzující zprávou směrem ke sportovním výjimkám v Česku. Po konzultaci s ministerstvem zdravotnictví se nově může už v pátek rozeběhnout mužská a ženská extraliga v basketbale a volejbale. Povolení by měla získat i mužská a ženská házená, na výjimku čekají také florbalisté.

"Dobrá zpráva pro fanoušky halových sportů - právě jsme obdrželi od ministerstva zdravotnictví souhlasné stanovisko k žádosti o výjimku pro mužské a ženské extraligy v basketbale a volejbale. Soutěže se mohou již zítra rozeběhnout. Další žádosti budou vyhodnocovány průběžně během dneška," píše na Twitteru předseda NSA Milan Hnilička.

Pro český sport jde o další důležitý krok. Už předtím předseda Národní sportovní agentury oznámil, že výjimku dostalo i mistrovství Evropy v Judu konané v Praze.

Nyní se mohou pravidelně hrát i mužské a ženské zápasy nejvyšší basketbalové a volejbalové ligy.

Právě basketbalová NBL by měla začít už v pátek, ženská soutěž pak začne 17. listopadu. Všechny profesionální ligy navíc musí dodržovat zavedená hygienická opatření, tedy dvakrát týdně testování na covid-19 a utkání pouze bez diváků na tribunách.

Podle neoficiálních zpráv obdrží výjimku i florbal s házenou. Čeká se ale ještě na potvrzení ze strany ministerstva zdravotnictví.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Sport

Důležité Události