Fotbal

Izrael neměl co ztratit, dostal nás pod tlak. Šilhavý po výhře chválil soupeře

I ve druhém zápase proti Izraeli dokázal česká fotbalová reprezentace uhrát vítězství. V obou případech se však nejednalo o lehké tři body. Ostatně soupeře chválil i trenér Jaroslav Šilhavý, který s týmem bojuje o postup do nejlepší divize Ligy národů.

 "Velice těžký zápas, který byl nervózní až do konce. Izrael považuji za skvělý tým se skvělými individualitami," hodnotil soupeře i zápas kouč Šilhavý.
 

Český tým pod jeho vedením začal skvěle, když po krásné akci skóroval Vladimír Darida. Ve druhém poločase se však úroveň naší hry trošku rozpadla a soupeř začal zatápět.
 

„Do zápasu jsme se dostali rychle, dali gól po krásné akci. Jakub Jankto měl pak na noze pojišťovací branku, ale neproměnil. Jinak by to bylo veselejší," připomněl český trenér.
 

Související obsah

Za stavu 1:0 tak izraelský soupeř stále cítil šanci na body a branku Tomáš Vaclíka několikrát nepříjemně ohrozil. „Ve druhé půli nás soupeř dostal pod tlak. Ale nakonec jsme se ubránili. Měli jsme ve druhé půli také protiútoky a šance, bohužel je ale neproměnili. A i když jsme pak dohrávali proti deseti, tak nervozita panovala až do konce," dodal Jaroslav Šilhavý.

Ten do derby proti Slovensku povolal obránce Davida Zimu, který nahradí zraněného Davida Hovorku. "Tím, že se zranil David Hovorka, tak jsme zvolili tuto možnost. Sledovali jsme ho dlouho, ale tím, že hraje za jednadvacítku, tak jsme do ní nechtěli sahat, protože hráli důležité zápasy. Takže teď jsme ho chtěli aspoň poznat, aby měl náskok a pozvali ho do áčka," uzavřel kouč českého nároďáku.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události