Sport

Hokejisté do Finska nepoletí! Channel Cup se odehraje jen v Moskvě

Hokejisté do Finska nepoletí! Channel Cup se odehraje jen v Moskvě
Zdroj: Profimedia

V listopadu česká reprezentace hrála na turnaji Karjala ve Finsku. Do Helsinek se měla znovu vrátit před Vánocemi na zápas s výběrem Suomi, ale nestane se tak. Úvodní zápas Channel One Cupu se odehraje v Moskvě.

Podle pořadatelů se bude hrát v Moskvě, na zápasy domácí sborné budou moci v omezeném počtu diváci, ostatní střetnutí proběhnou před prázdnými tribunami.

„Režim by měl být velmi podobný jako na listopadové akci. Tedy v rámci tzv. bubliny s tím, že účastníci podstoupí opakované testy na koronavirus," přidal Zdeněk Zikmund.

Zrušený zápas českého výběru na severu Evropy vychází z doporučení boje proti nákaze nemoci covid-19. „V každé zemi platí trošku odlišná pravidla, cestování je tím pádem velmi komplikované. Uspořádání turnaje na jednom místě je v tomto ohledu jediným reálným řešením," doplnil mluvčí Českého hokeje.

Související obsah

Druhý podnik letošního EHT se uskuteční od 17. do 20. prosince, přesné začátky utkání dosud nebyly oficiálně potvrzeny. Jisté je, že svěřenci trenérů Pešána, Straky a Špačka zahájí akci ve čtvrtek 17. prosince proti Finsku. Dva dny poté je čeká bitva s domácími Rusy a v neděli 20. prosince odpoledne dojde na závěrečný souboj se Švédy.

Program Channel One Cupu 2020 v Moskvě

Čtvrtek 17. prosince: Finsko – Česko, Švédsko – Rusko
Sobota 19. prosince: Rusko – Česko, Finsko – Švédsko
Neděle 20. prosince: Rusko – Finsko, Česko – Švédsko

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události