šipky

Neskutečný obrat! Wade přežil klinickou smrt a vybojoval finále!

Naprosto neskutečný průběh mělo druhé semifinále mezi Jamesem Wadem a Dimitrim van den Berghem. Anglický šipkař byl po prvních lezích na ručník, přežil šipku na vítězství a sám naprosto suverénně dokonal obrat. Klobouk dolů, Jamesi!

Od úvodních legů bylo patrné, že se před semifinálovým večerem lépe vyspal Belgičan. Van den Bergh hrál v úvodu naprosto koncentrovaně a především konstantně.

Oproti tomu "The Machine” byl hodně vyvedený z tempa a sám se nestačil divit, jak šíleně občas míjel doubly. Díky tomu si "The DreamMaker", kterému zavírání šlo a navíc měl dobré i skórování, vytvořil čtyřlegový náskok.

Wade ale postupně nabíral jistotu a kromě doublových polí mu začaly padat i triply, čímž se dokázal 26leté šipkařské kometě dostat na dostřel.

Související obsah

Pro van den Bergha bylo důležité, že těsně před třetí přestávkou nedovolil soupeři srovnat a že po pauze měl i trochu štěstí, když Wade na svém servisu o milimetr minul čtyřicítku při checkoutu 160.

The DreamMaker následně dokázal zavřít, ukrást brejk a především si znovu upevnit sebevědomí, jenže 37letý Angličan se postupně znovu dostal na kobylku.

Belgičan chtěl tak moc potvrdit, že si věří, až si nechal ujít hodně vysoký náskok a nesmyslným sehráním checkoutu 130 na bull přišel o téměř jistý leg.

Kromě ztraceného servisu následně také minul jednu zápasovou šipku a za vyrovnaného stavu tak došel zápas do rozhodujícího legu číslo 31, který ovládl Wade již jednoznačným a naprosto nezpochybnitelným způsobem

Související obsah

Oba hráči ale zaslouží fantastickou pochvalu, protože předvedli neuvěřitelný souboj plný parádních náhozů, ve kterém nebyla nouze o dramatické momenty.

Především infartkový závěr, ve kterém zvítězily větší zkušenosti nad dravým mládím, přinesl parádní podívanou.

Statistiky semifinále: 

James Wade – Dimitri van den Bergh 16:15

Průměr na tři šipky: 97.92:96.87. 180: 5:7. Zavírání: 38.1%:40.54%.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události