Fotbal

Arsenal na dně a trenér na pranýři. Nebojím se, hlásí Arteta

Arsenal na dně a trenér na pranýři. Nebojím se, hlásí Arteta
Zdroj: Profimedia

Londýnský Arsenal se topí ve velkých herních problémech a po nedělní prohře s Wolverhamptonem se propadl až na potupnou 14. příčku v Premier League. Hlasitě se tak začíná spekulovat o odchodu trenéra Mikela Artety, ten se však o svou práci nebojí.

38letý španělský kouč dříve za Arsenal i hrával a v londýnském celku si tak udělal velké jméno. Nicméně poté, co Gunners zažívají nejhorší vstup do anglické Premier League po 39 letech, je pozice Mikela Artety výrazně ohrožena.

Bývalý záložník si však z toho velkou hlavu zatím nedělá. "Když jsem se rozhodl stát trenérem, tak jsem věděl, že jednoho dne budu vyhozen nebo klub opustím, ale nevím, kdy se to stane," odpověděl Arteta zvídavým novinářům.

Související obsah

Ti španělského trenéra upozornili, že před rokem byl vyhozen z týmu jeho předchůdce Unai Emery, a to tehdy byl Arsenal na osmém místě v Premier League. 

Současná realita je mnohem smutnější a Gunners se po pěti porážkách krčí až na 14. místě.

Související obsah

"Vím, že v této profesi k tomu dojde, já se tím však nikdy netrápil. Mou jedinou starostí je dostat to nejlepší z hráčů a odvádět nejlepší možnou práci pro klub," vysvětlil Arteta, jak se staví k případnému vyhazovu.

Podle 38letého španělského kouče pak za propadem Arsenalu stojí nevyrovnané výkony. "Dokážeme porazit kohokoliv, ale také s každým prohrát, protože rozdíly jsou tady minimální. Samozřejmě chceme začít dávat víc gólů. Máme před sebou hodně práce," dodal Arteta, který se následně vyjádřil i k jejich hlavní útočné hvězdě Pierre-Emerickovi Aubameyangovi, který v lize zatím skóroval pouze dvakrát.

Související obsah

"Všechny nás trápí, že náš hlavní střelec teď nedává branky. Mojí největší starostí je, jak mu pomoct, aby zase skóroval, protože jeho góly potřebujeme k tomu, abychom byli úspěšní," uzavřel kouč Arsenalu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události