Fotbal

Bučet kvůli pokleknutí není rasismus, tvrdí fanoušci. Klub nesouhlasí

Bučet kvůli pokleknutí není rasismus, tvrdí fanoušci. Klub nesouhlasí
Zdroj: Profimedia

V nižší anglické soutěži Championship se rozhořel spor mezi fanoušky Millwallu a fotbalovým orgánem kvůli bučení na hráče, kteří před zápasem poklekli. I když klub i Fotbalová asociace (FA) gesto odsuzuje, fanklub se bučících příznivců zastal.

Incident se odehrál před sobotním zápasem s Derby Country. FA byla vším pohoršená a okamžitě vydala ostré stanovisko, kde poukazovala na svou kampaň za rovnoprávnost Kick It Out.

I samotný Millwall, kde působí i český útočník Jiří Skalák, se vyjádřil, že je konáním svých věrných vysoce zarmoucen a že "hráči budou i nadále poklekat na podporu snahy o změnu nejen ve fotbale, ale ve společnosti obecně".

Se svým vysvětlením přišel i fanklub, který důrazně odmítl, že by se jednalo o rasistický motiv. Gesto mířilo proti hnutí Black Lives Matter (BLM), které podle něj hraničí s "extrémními politickými názory".

Související obsah

"Tito fanoušci by nikdy nevypískali kampaně od FA na našem hřišti ani obrovskou práci místní Millwall Community Trust a jejich mnoha protirasistických kampaní," stojí v prohlášení.

Každopádně počin fanoušků vyvolal rozdílné reakce. Předseda Kick It Out řekl, že snaha o vykreslení vypískání jako politického nesouhlasu je naprostý nesmysl.

Politik James Cleverly sice vyjádřil obavy i kritiku ohledně organizace BLM, poklekání jako veřejný boj proti rasismu považuje za správný a počínání diváků označil za absolutně špatné.

Teze fanoušků Millwallu ale před nedávnem nepřímo podpořil šéf klubu Queens Park Rangers a bývalý reprezentant tmavé pleti Les Ferdinand, který prohlásil, že gesto jako takové ztratilo smysl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události