Hokej

Pravda o Kousalovi. Pod vlivem neřídil, THC měl. Proč ho klub kryje?

Pravda o Kousalovi. Pod vlivem neřídil, THC měl. Proč ho klub kryje?
Zdroj: Profimedia

Případ hokejisty Roberta Kousala vyvolal v českém hokejovém prostředí pořádný rozruch. 30letý útočník byl zastaven policejní hlídkou a řešilo se, zda řídil pod vlivem omamných látek. To se nakonec nepotvrdilo. Nicméně Kousal drogu pravděpodobně požil, čímž porušil filozofii pardubického týmu.

Ostatně s touto "vyhláškou" přišel sám majitel klubu Petr Děděk, jehož prvotní zpráva o prohřešku Roberta Kousala pořádně naštvala. 

"Každý takový prohřešek, když se potvrdí, budeme přísně trestat. Jsem velký odpůrce drog. Přál bych si, aby byly testy krve negativní. Moc bych si to přál, ale víc říct teď nemůžu. Pokud to bude jinak, tak se tak zkrátka stane," řekl šéf Pardubic, poté co byla u hokejisty orientačním testem zjištěna přítomnost kokainu.

Související obsah

Následný krevní rozbor tuto drogu však vyloučil, našel ale v těle 30letého útočníka stopy THC. "Známe výsledky krevního rozboru u řidiče, kterého jsme stavěli 10. listopadu. Přítomnost kokainu se v jeho krvi nepotvrdila, řidič měl ale v sobě THC,“ oznámila 2. prosince výsledek mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.


„Pokud se to skutečně potvrdí a my budeme mít v ruce papír, Robert dostane výpověď. I marihuana je zakázána látka a já nehodlám dělat kompromisy," dodal Dědek.

Související obsah

Nakonec však kompromis majitel Pardubic pravděpodobně udělal. Následné správní řízení nepotvrdilo, že by Kousal řídil pod vlivem omamných látek. To potvrdila hladina látky v krvi, která byla pod limitem přestupku.

To, že však hokejista drogu (v tomhle případě THC) skutečně požil, ve finále nikdo neřešil a Kousala v týmu lidově podrželi.

„Vycházeli jsme z výsledku správního řízení,“ brání se tiskový mluvčí Pardubic Lukáš Zitka.

Související obsah

Pro web Nova Sport se na toto téma vyjádřil i Jindřich Vobořil, tedy odborník na drogovou problematiku. „Tohle je složité. Když jsou v těle naměřené stopové prvky, tak to znamená, že marihuana byla konzumována před několika dny. Je to podobné, jako kdyby hráč přišel na trénink se zbytkovým alkoholem v těle. Já osobně bych to vyřešil nějakým trestem v rámci klubu,“ řekl. Pro něj jsou v dnešním sportě závažnější provinění, a sice pokud hráči užívají amfetaminy. Ty se údajně těžko objevují v rámci antidopingových kontrol. 

Robert Kousal tak za svůj „přešlap“ zaplatil pouze 500 korun pokutu za porušení dopravních předpisů. Místo padáka však může hrát dál a herně se mu daří. V posledních čtyřech zápasech pokaždé bodoval. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události