Češi bojovali, finský náskok nestáhli. Skórovali dva debutanti

Česká reprezentace vstoupila do druhého turnaje po koronavirové odmlce. Na ruském Channel One Cupu se výběr Filipa Pešána postavil Finsku. Zápas hraný ve vysokém tempu nakonec ovládl celek Suomi.

V brance dostal přednost Dominik Furch. Slávistický odchovanec je v reprezentaci nejstarším hráčem a čisté konto při své letošní premiéře v národním výběru dlouho neudržel.

Češi dali na brankovišti až příliš prostoru Tonymu Sundovi, který zpoza branky vyjel neatakován před Furcha, kterému poté prohodil kotouč mezi betony.

Pešánův výběr zabral, přežil kritický moment, když Furch vychytal ohromnou šanci Finů a dočkal se vyrovnání. Povedenou střelu Lence z otočky dokázal tečovat debutující mladík Lukáš Jašek a Olkinuora se jen ohlédl.

Finové se ale dokázali dostat na konci první třetiny zpátky do vedení. Po střele od modré vznikl v přesilovce závar na brankovišti a kotouč vypadl k Mikaelovi Ruohomaaovi, jenž přehodil marně se natahujícího gólmana.

Krátce po startu druhé třetiny se nejprve povedlo skórovat Finům. Furcha překonal tečí Karjalainen. Jenž už o šestnáct vteřin později byli Češi zpátky v kontaktu.

Precizní bombou do šibenice se prosadil další nováček v sestavě národního týmu Dominik Lakatoš.

Následně mohl skórovat Ilkonen, ale trefil jen horní tyč. Druhá třetina byla hodně kouskovaná tresty. Skvělou produktivitu ukázalo FInsko, které znovu ve výhodě skórovalo.

Furch měl zakrytý výhled a nevšiml si přirhávky na Otsu Rantakariho, jehož precizní střela zapadla přesně k tyči.

Následně ale chyboval výběr Suomi. Dva rychlé fauly v krátkém sledu daly k dispozici početní převahu 5 na 3, kterou využil přesnou ranou z mezikruží Dmitrij Jaškin.