Hokej

Komplikovali jsme si život, ví Jaškin. Jaškovi schovali puk spoluhráči

Komplikovali jsme si život, ví Jaškin. Jaškovi schovali puk spoluhráči
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz

Reprezentace vstoupila do turnaje Prvního programu porážkou. V přestřelce s Finy byl výběr Filipa Pešána blízko k zisku bodu, ale na vyrovnání nedosáhl. Klání zhodnotili dva ze tří střelců Dimitrij Jaškin a Lukáš Jašek.

"Myslím si, že jsme mohli dát o pár gólů víc a zápas vyhrát. Rozhodovaly naše zbytečné chyby a ztráty puku," zhodnotil zápas Jaškin.

"Finové byli lepší v osobních soubojích. My jsme si zbytečně komplikovali život," dodal.

Českou reprezentaci trápilo vhazování. To potvrdil i Jašek. "Buly nám moc nešly. Hodně jsme se natrápili, protože jsme museli nahánět puk a to nám ubralo hodně sil. Finové navíc hráli chytře.”


"Hodně centrů nakonec v té závěrečné sestavě nefiguruje. Také jsem těch bulí pár měl, ale úplně je nehraji, stejně jako další kluci,” připomněl zase Jaškin.

Související obsah

Pro 23letého Jaška se jednalo o premiéru v národním týmu. "Užil jsem si to parádně. Byl jsem trošku nervózní, ale opadlo to ze mně během jednoho, dvou střídání. Snažil jsem se hrát jednoduše, ale kluci mi hodně pomohli,” popsal svůj debut.

Ten navíc okořenil gólem. "Puk šel přímo na mojí hokejku a pro gólmana je to pak těžké, když to jde do protipohybu. Kluci mi schovali puk, ale já na to moc nehraji. Spíše mě to teď těší u srdíčka,” říká třinecký rodák.

V početní převaze také vymyslel kontaktní gól na 3:4. "Šlo o to si dobře nahrát. Kluci si dobře najeli a mohl jsem si vybrat. Dal jsem to Jaškinovi, který to trefil skvěle,” popsal Jašek.

Zdroj: Profimedia

Na ledě byl Jašek při své premiéře hodně vidět. "Jsem vděčný za to, kolik jsem dostal prostoru. Nejsem na podobnou roli zvyklý. V Třinci hraji spíše druhou přesilovku," vysvětlil.

"Asi pomohlo i to, že mě trenér Pešán zná z Liberce a ví, co ode mne očekávat,” vzpomněl si na roční angažmá pod jeho taktovkou u Bílých Tygrů.

Jaškova účast na turnaji byla dlouho nejistá. Do poslední chvíle čekal, zda nezavolají zámořské soutěže. "Věřím, že teď po turnaji již letenky přijdou.”

Zdroj: Profimedia

Utkání bylo ve velkém tempu a divácky atraktivní. "Finové hráli hodně na puku, zbytečně to nazahazovali a myslím si, že i diváky to muselo bavit,” řekl Jašek.

V zápase rozhodovala hra v nestandardním počtu hráčů na ledě. "Měli jsme dost přesilovek a měli jsme v nich víc střílet,” posteskl si zase Jaškin. „Je potřeba tolik nevymýšlet a hrát přímo na branku,” dodal tahoun první formace.

Elitní lajna společně hrála poprvé. "Myslím, že to nebylo špatné, ale musíme si dávat přesnější nahrávky a pak to bude lepší. Bylo tam hodně honění po rozích. Chce to víc klidu na hokejkách a rozvahu,” vyzdvihl vzájemnou souhru.

Související obsah

 

 

Zápasy Channel One Cupu, kde nehraje Rusko, se odehrávají bez diváků, což není v Rusku obvyklé. Na KHL totiž omezený počet lidí může. I tak ale nehraje Jaškin před prázdnou halou poprvé.

"Neřekl bych, že na to nejsem zvyklý. I u nás v soutěži máme několik týmů, které hrají bez diváků. Záleží na rozpisu, ale sem tam narazíme na tým, kde mají fanoušky zakázané,” vzpomněl třeba Jokerit Helsinki.

 

"Chybí nám to. Automaticky tomu chybí atmosféra a není to to, na co je hráč zvyklý,” mrzí neúčast diváků na stadionu Jaškina.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události