Hokej

Musíme zlepšit přesilovku, ví Straka. Do branky proti Rusku půjde Will

Musíme zlepšit přesilovku, ví Straka. Do branky proti Rusku půjde Will
Zdroj: Profimedia

Pátek znamenal pro hokejovou reprezentaci volný den a nabírání sil před důležitým zápasem s Ruskem. Proti Sborné Češi vyrukují s Romanem Willem v bráně a také několika dalšími změnami v sestavě.

Češi měli v pátek zápasové volno a pouze trénovali. Po tréninku Pešánův asistent Martin Straka prozradil, s čím se Češi vydají na domácí Rusy.

Již dříve národní tým oznámil, že do každého zápasu nastoupí jiný brankář a Straka potvrdil, že Furcha v českém brankovišti vystřídá Roman Will.

Dále lehce objasnil, jak je na tom Sedlák, který proti Finům utržil zranění. "Lukáš Sedlák je malinko indisponovaný, takže počkáme do dalšího dne a uvidíme, jak na tom bude zdravotně, ale není to nic vážného," okomentoval Straka zdravotní stav českého centra. To Andrej Šustr, který rovněž proti Finsku nedohrál, je prý v pořádku.

Související obsah

Do dalšího zápasu by Straka chtěl vylepšit především přesilovky: "Musíme zlepšit hru 5 na 4. Finové měli myslím 5 nebo 6 vyloučených, ale bohužel jsme toho nedokázali využít. Jestli chceme uspět proti Rusům, musíme tu hru 5 na 4 zlepšit."

Vedle brankářského postu se chystá několik změn i mezi bruslaři. "Určitě víme, že zapojíme Knota a Mandáta do sestavy," prozradil. O kompletní sestavě se však rozhodne až v sobotu s ohledem na zdravotní stav hráčů. Pro uvedenou dvojici to bude reprezentační debut.

Související obsah

"Bude to určitě ve velmi velkém tempu. Jsou indiviuálně silní na kotouči, takže musíme být zodpovědní do obrany a silní v osobních soubojích," zhodnotil Straka ruský tým.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události