Hokej

Nastoupí Sedlák? Zranění ho trápí. Snoubenku neviděl skoro půl roku

Nastoupí Sedlák? Zranění ho trápí. Snoubenku neviděl skoro půl roku
Zdroj: Profimedia

Zápas s Finskem nedohrál útočník Lukáš Sedlák. Nad jeho účastí v sobotním střetnutí s Ruskem tak visí otazník. "Cítím se stejně jako ve čtvrtek. O moc lepší to není. Dostal jsem sekeru, takže mě to bolí. Uvidíme, jak to bude dál,” prozradil po pátečním tréninku.

27letý hráč Čeljabinsku je v péči týmových lékařů. "V nemocnici jsem zatím nebyl. Domluvili jsme se, že to není potřeba. Uvidíme, jak se to bude či nebude lepšit,” říká.

"Je to nateklé. Nemohu pořádně držet hokejku. Díky tomu jsem nemohl dohrát zápas, a nebyl jsem ani na tréninku,” vysvětluje. A jak vypadá jeho aktuální rekonvalescence? "Klid, led a tak podobně.”

Sedlák je na první akci pod vedením nového kouče Filipa Pešána. "Myslím si, že ten systém je trošku jiný. Změna tam je, ale kluci ten předcházející turnaj ukázali, že si na to zvykli výborně a i my si na to postupně zvykáme.”

Související obsah

Sedláka však kromě zranění trápí i jiná věc. Od léta je v Čeljabinsku, se kterým bojuje v KHL. Kvůli přísným opatřením je tam ale bez svých nejbližších.

"Je to smutné. Rodinu a svou snoubenku jsem neviděl pět měsíců. Víza do Ruska dostaly zatím jen manželky a děti. Na přítelkyně a snoubenky se nedostalo, takže jsme se neviděli,” popisuje, jak na východě osiřel.

"Jiní čeští a zahraniční kluci mohou mít v Rusku manželky a děti. Pro ně je to lepší a doufám, že se to povede i pro nás ostatní,” věří hráč, který tři roky oblékal v NHL dres Columbusu.

Zdroj: Profimedia

S rodinou je tak v kontaktu jen virtuálně. "Komunikujeme pomocí hovorů po Skypu či přes Facebook a podobně. Není to ideální, ale díky bohu za moderní technologii a za to, že to můžeme alespoň nějak překonávat.”

Odříznutí od rodiny ale kompenzují výsledky na ledě. "Máme trochu lepší mužstvo. Máme víc hráčů, kteří dávají góly a mohou rozhodovat zápasy. To nám pomáhá a odrazilo se to i na výsledcích. Momentálně jsme čtvrtí a chvíli jsme byli na prvním místě,” těší rodáka z Českých Budějovic.

Poslední zápasy před reprezentační pauzou ale Traktoru nevyšly podle představ. "Tlak na výsledky bude v Rusku vždycky, ale chceme sami od sebe a ne nějakým tlakem od vedení. Chceme hrát lepší hokej a vyhrávat,” kvituje náladu v kabině.

Související obsah

Také Ruska se výrazně dotkla pandemie koronaviru. Podle Sedláka se situace v čeljabinském regionu brala zpočátku na lehkou váhu.

  

"Je vidět, že některá omezení tam fungují. Ze začátku Rusové nenosili ani masky a bylo jim to jedno. Teď už jsou v obchodech a u výdejních okének plexiskla, lidé nosí masky i uvnitř a dávají si na to větší pozor,” popisuje.

 

Související obsah

"Čísla přesně neznám, ale slyšel jsem, že je hodně lidí v nemocnicích a dlouho se čeká na sanitky. My jsme ale rádi, že hokej pořád funguje,” těší hráče, který společně s Tomášem Hykou patří k tahounům.

I tak ale žene Čeljabinsk dopředu divácká kulisa. "U nás je povoleno 50 procent, takže atmosféra je dobrá, ale je škoda, že některé regiony hrají bez diváků,” posteskl si.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události