Hokej

Bublina? Musíme něco obětovat, ví Will. Zápas bez diváků má i výhody

Bublina? Musíme něco obětovat, ví Will. Zápas bez diváků má i výhody
Zdroj: Profimedia

Českou reprezentaci čeká v sobotu v rámci Channel One Cupu střetnutí s Ruskem. Do branky se postaví Roman Will a na tribunách by měli být přítomni i diváci. "V této době jsme rádi za každý zápas s fanoušky. Těchto zápasů si musíme dvakrát tolik vážit,” řekl v rozhovoru po pátečním tréninku.

Na utkáních bez diváků ale našel i pozitivum. "Musíme té situace, že nejsou na tribunách fanoušci, využít a více komunikovat na ledě.”

"O to víc si můžeme pomoci. Především tady na mezinárodní scéně, kdy nám soupeř nerozumí, to může být určitá výhoda, protože komunikace je důležitá součást hry,” připomíná rodák z Plzně.

Will aktuálně působí v Čeljabinsku. Výhodu v tom, že některé hráče zná i z ledu, ale necítí. "Při zápase se chci soustředit jen sám na sebe. Chci od sebe, abych splnil cíle, které si stanovím," říká.

"Příprava probíhá tak, že člověk rozebírá přesilovky, nájezdy a speciální hráče, ale je to spíš o mně a o tom, že se soustředím na sebe,” dodává.

Související obsah

V ruském výběru figuruje i jeho parťák z Čeljabinsku Ivan Fedotov. Žádné vzájemné kočkování před zápasem ale neproběhlo. 

"Já na to hecování moc nejsem. Popřáli jsme si oba hodně štěstí. Je to jeho první akce s národním týmem, tak jsem mu popřál, ať si to hlavně užije a předvede svou hru,” vysvětluje Will.

"Tohle jde mimo mně, jestli bude chytat kolega z týmu nebo někdo jiný. Já soustředím sám na sebe a chci pomoci týmu vyhrát,” dodává.

Zdroj: Profimedia

Národní tým je v Rusku v bublině. Hráči jsou tak odkázáni jen sami na sebe. Jak to reprezentační brankář snáší?

"Dá se to vydržet. Doba je zkrátka taková. Máme super partu kluků a všichni co jsou tu s námi, tak jsou skvělí. Myslím si, že se to dá vydržet,” říká gólman se zkušenostmi ze zámoří.

"I kdybychom měli být někde tři měsíce zavření, tak musíme být rádi, že můžeme dělat sport, který milujeme. Je potřeba něco obětovat, především v této době,” má jasno.

Související obsah

Před letošní sezónou vyměnil Will Švédsko za Rusko. "Já si hrozně vážím toho, že jsem se mohl posunout do takové top ligy, jakou KHL je,” oceňuje.

"Vážím si toho především v této době, kdy byla řada lig zastavených, ale my jsme mohli díky skvělé organizaci od KHL, kdy probíhalo testování a podobně, hrát dál.”

Související obsah

A jaký je největší rozdíl mezi švédskou soutěží a Kontinentální hokejovou ligou? "KHL je liga plná kvalitních a šikovných hráčů. Ta první sezóna, hlavně její začátek, je těžký, protože si musíte na spoustu věcí zvyknout," popisuje 28letý brankář.

"Oproti Švédsku jsou velkým rozdílem hlavně časové posuny, které v Rusku jsou. Jsem ale rád, že mohu poznávat nové věci. Užívám si to a jsem vděčný za to, že můžu v Rusku hrát,” říká s pokorou.

Související obsah

Will také věří, že tento stav brzy skončí. "Člověk si víc uvědomuje, jaké má štěstí, že může hrát hokej. Občas je to s lidmi, občas bez lidí. Doufám, že se situace brzy uklidní a vrátíme se k normálním životům,” přeje si.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události