Boby

Bobista Dvořák se obává diety, závodí i proti jamajskému bobu

Bobista Dominik Dvořák prožívá zatím úspěšnou sezonu, během které vyrovnal své kariérní maximum čtvrtým místem na SP dvojbobů v Innsbrucku. V čase vánočním si udělal čas na rozhovor pro Nova Sport a prozradil, jak se k bobům dostal, jak tráví Vánoce, nebo jak je na tom reálný jamajský bob.

Stejně jako hrdinové filmu Kokosy na sněhu, se i Dominik Dvořák dostal k bobům přes atletiku. V roce 2014 byl členem vítězné štafety na 4x100 metrů na mistrovství České republiky.

"Já jsem se dostal k bobům tak, že jsem dělal atletiku. Většina z nás bobistů jsme bývalí atleti. Je to o tom, že při startu, u roztlačení toho bobu, je nejdůležitější umět běžet a k tomu se nejvíc hodí být dobrý sprinter," prozradil pilot českého dvojbobu a čtyřbobu.

Související obsah

Bobisté se i se svým bobem musí na závodech vejít do váhového limitu, což by před prvním sezónním startem čtyřbobu mohl být problém. "Přiznám se, že teď se toho bojíme," svěřil se se svou starostí.

"Teď dohromady všichni čtyři víme, že jsme těžší než loni a loni už jsme měli odlehčený bob na minimum, takže se trochu bojím, abychom před prvním závodem nemuseli mít nějakou dietu," uvedl s úsměvem na tváři.

Jak si vedou bobisté z Jamajky, jak Dvořák tráví Vánoce a mnoho dalšího zjistíte ve videu.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události