šipky

Price světovou jedničkou? Na van Gerwena si věřím, říká odhodlaně

Price světovou jedničkou? Na van Gerwena si věřím, říká odhodlaně
Zdroj: Profimedia

Aktuálně probíhající mistrovství světa organizace PDC není jen bojem o titul šampiona, ale i o post světové jedničky. Velkou šanci má i Gerwyn Price, který si navíc věří. Kde má největší výhodu?

Pozici šipkaře číslo jedna drží Michael van Gerwen. Holandská mašina ale letos neprožívá tak suverénní sezónu jako v předchozích letech a může přijít o místo na výsluní.

Zálusk na pozici na vrcholu žebříčku PDC Order of Merit si dělají i další dva hráči – úřadující mistr světa Peter Wright a ve velké formě hrající Velšan Gerwyn Price.

Tato "bitva na pozadí" dodává celému šampionátu pořádnou šťávu. Karty jsou rozdané jasně. Pokud dokráčí Wright dále než MvG, bude jedničkou on. V případě, že by však vyhrál celé mistrovství světa Price, dostal by se na šipkařský vrchol právě on.

Související obsah

"Myslím na to a je mi jasné, že o tom přemýšlí i Peter a i Michael má v hlavě to, že když prohraje, ztratí místo jedničky," říká v rozhovoru pro PDC 35letý Velšan.

"Vím, že je na van Gerwena obrovský tlak. Je světovou jedničkou už dlouho, takže si nemyslím, že by ho to nějak zásadně ovlivnilo, ale někde vzadu v hlavě to určitě má," zamýšlí se.

Price si věří i v případě, že by na sebe s "Mighty Mikem" narazili ve finálové bitvě. "Doufám, že se mu podaří postoupit. Je to typ hráče, proti kterému rád hraji a věřím si, že ho porazím," říká odhodlaně.

Zdroj: Profimedia

V letošní sezóně se spolu oba hráči střetli na velkých akcích celkem pětkrát s bilancí tři výhry pro Holanďana a dvě pro "Icemana". Všechny zápasy ale byly obrovskou bitvou.

Přehled vzájemných zápasů Price s MvG v roce 2020:

23. 2. Price – van Gerwen 8:7 (Players Championship 6)

8. 3. Price – van Gerwen 9:11 (UK Open)

12. 3. Price – van Gerwen 5:7 (Premier League – 1. fáze)

29. 8. Price – van Gerwen 8:4 (Premier League – 2. fáze)

29. 11. Price – van Gerwen 8:11 (Players Championships Final)

Související obsah

Ve druhém kole narazil Velšan na svého krajana Jamieho Lewise a byla z toho nakonec pětisetová vřava, kterou ale favorit dokázal zvládnout. Ve třetím kole pak bude čelit Brendanu Dolanovi.

Příčinu pomalejšího startu našel loňský semifinalista mimo jiné v tom, že se hrálo bez diváků. "Je to jiný druh atmosféry, ale musíme se s tím vyrovnat. Myslím si ale, že už jsem si na to zvykl a teď to půjde lépe," vysvětluje.

"Někdy občas netrefíte brokovnicí vrata, ale jindy ani jednou neminete. Občas potřebujete trochu štěstí. Důležité ale není vyhrávat jen zápasy, ale i turnaje," dodává vzápětí.

Související obsah

Price letos prožívá povedenou sezónu. S Jonnym Claytonem ovládli čtyřhru na World Cupu, triumf získal i na Grand Prix a vyhrál i World Series. Na UK Open a European Tour 1 padl až ve finále.

Vloni dokázal bývalý ragbista zlomit prokletí a postoupil dál, než do třetího kola. Nakonec jej v semifinále zastavil až pozdější šampion Peter Wright. Přišel Velšanův čas právě letos?

Všechny zápasy šipkařského mistrovství světa můžete sledovat živě na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události