šipky

Velké překvapení i šance pro Price s Andersonem. Boj o titul vrcholí!

Velké překvapení i šance pro Price s Andersonem. Boj o titul vrcholí!
Zdroj: Profimedia

Šipkařské mistrovství světa dokráčelo ke svému vrcholu. Na fanoušky čekají již jen tři zápasy. Na finále si brousí zuby světová trojka i řada příjemných překvapení.

Dva největší favorité jsou venku ze hry. Obhájce titulu Peter Wright i světová jednička Michael van Gerwen už vypadli z pavouku mistrovství světa.

První semifinále odstartuje v 19.15 a favoritem by měl být rozjetý Gerwyn Price. Světová trojka má vymetenou cestičku, proti však bude Stephen Bunting.

A nebude to žádná lehká práce. "The Bullet" je ostřílený mazák. V roce 2014 vyhrál mistrovství světa organizace BDO a dvakrát se stal šampionem World Masters.

Na letošním šampionátu PDC chytil skvělou formu a v zápasech ukázal především větší psychickou odolnost. Všechny zápasy byly těsné, ale Bunting je v jejich koncovce dokázal díky lepší koncentraci zvládnout.

Bunting zvládl zápas s Jamesem Wadem ve třetím kole a to i přes to, že "The Machine" trefil devítku:

Price se dostal mezi nejlepší čtyřku přes Daryla Gurneye. Velkou přetahovanou musel rozhodnout až pátý leg devátého setu. V nerváku byl nakonec šťastnější Velšan, jenž stejně jako vloni dokráčel až do semifinále.

Zdá se tedy, že "Iceman" definitivně setřásl mizerii posledních let, kdy nedokázal přejít přes brány třetího kola. Dva roky po sobě je ale před velkým finále, kde by chtěl poprvé uspět.

Související obsah

V druhém klání, které startuje ve 21.15 by měl být favoritem Gary Anderson. Bývalá světová jednička a šampion z let 2015 a 2016 se může vrátit na trůn. 

Pokud zvládne boj s Davem Chisnallem, tak si bude moci nadělit parádní dárek k padesátým narozeninám, které oslavil 22. prosince.

V semifinále byl naposledy v roce 2019, kdy jednoznačně podlehl van Gerwenovi. Mnozí si možná vzpomenou i na jeho představení z roku 2016, kdy si právě v semifinále pomohl devítišipkovým zavřením v zápase s Jelle Klaasenem.

Související obsah

Proti Andersonovi bude stát o deset let mladší "Chizzy", jenž v letošním roce překvapuje. Na World Grand Prix dokráčel také do semifinále, kde těsně padl s Pricem. 

Jeho vrcholem na MS PDC byla dvě čtvrtfinále z let 2017 a 2019. Na bitvu s "Létajícím Skotem" se naladil fantastickým představením proti světové jedničce.

Zdroj: Profimedia

Van Gerwena smázl 5:0 a jasně ukázal, že má velký hlad po úspěchu. I Anderson si ale připsal jasný triumf nad Dirkem van Duijvenbodenem, kterého zdolal 5:1.

Program semifinále MS:

19.15 Stephen Bunting – Gerwyn Price

21.15 Dave Chisnall – Gary Anderson

Související obsah

Boj o postup do finále můžete sledovat živě na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.