Tour de Ski

Tour de Ski ztrácí favoritku! Jela na medaili, ale doplatila na kuriózní pád

Švédská běžkařka Frida Karlssonová na letošní Tour de Ski nebude vzpomínat v dobrém. 21letá závodnice byla na dobré cestě za pódiovým umístěním, ale dvě etapy před koncem se musela odhlásit ze zbytku Tour kvůli pádu na hotelu.

Frida Karlssonová má před sebou zřejmě velkou kariéru, ale první medaili z Tour de Ski letos bohužel nezíská. Švédka po šesti etapách slavného závodu držela třetí příčku, ale do zbylých dvou už nenastoupí, kvůli kurióznímu zranění.

Karlssonová v prvních třech etapách skončila čtvrtá, čtvrtá a třetí, ale před úterním závodem posilovala v zárubni svých hotelových dveří, nešťastně spadla a zranila se. "Cítím se tak hloupě, bylo to naprosto zbytečné," prohlásila tehdy mladá Švédka.

Kvůli bolestem zad a problémům s dechem do dalších tří etap nastoupila s analgetiky a její výkony se zhoršily. Přestože Karlssonová byla průběžně třetí, rozhodla se před sobotní předposlední etapou ze závodu odstoupit, aby se její stav před mistrovstvím světa, které začíná v únoru, nezhoršil.

Přerušený závod bude mladičkou Švédku jistě mrzet, ale celou kariéru má ještě před sebou a dá se očekávat, že úspěchu na Tour de Ski se v budoucnu ještě dočká. V roce 2019 na mistrovství získala v devatenácti letech zlato z týmové štafety a z individuálních závodů získala také stříbrnou a bronzovou medaili.

Sobotní etapu, už bez Karlssonové, zvládla nejlépe její krajanka Svahnová. Kateřina Razýmová dojela na 23. místě, Kateřina Janatová o dvě pozice za ní a Petra Hynčicová brala 35. příčku.

Letošní Tour de Ski se neúčastní Norové, odhlásili se kvůli obavám z koronaviru: