Fotbal

Bývalý prezident Valencie je obviněn z údajného zneužívání mládeže!

Bývalý prezident Valencie je obviněn z údajného zneužívání mládeže!
Zdroj: Profimedia

Těžkému obvinění čelí bývalý prezident fotbalové Valencie Pedro Cortes. Ten je obviněn z údajného zneužívání mládeže. Prý jeho chování k mladým hráčům klubu bylo sexuálně nevhodné.

Rodina údajně zneužívaného hráče nahlásila celou věc na policii a věc je momentálně vyšetřována u místního soudu. S policí spolupracuje i klub jako takový.

Valencie k celému případu vydala také prohlášení, ve kterém ale Pedra Cortese nezmiňuje. K údajnému zneužití prý došlo mimo zázemí klubu.

Související obsah

"Od okamžiku, kdy byl klub o událostech informován, bylo prioritou Valencie doprovázet našeho hráče a jeho rodinu, aby jim zajistili pohodu a uspokojili jejich potřeby v těchto těžkých dobách," stojí v prohlášení.

K případu se vyjádřil také samotný Cortes. "Nejsem násilník. Je to falešné obvinění a bude to dokázáno," sdělil španělskému deníku Marca.

Související obsah

Klub ujistil rodiny, že má zaveden přísná opatření k prevenci a odhalování sexuálního zneužívání. "Budeme i nadále zajišťovat, aby naše opatření byla důsledná, a aby byla zajištěna pohoda všech členů Valencie. Jelikož probíhá vyšetřování, nebudeme se k celé kauze dále vyjadřovat," doplnil klub.

Cortes působil ve Valencii jako prezident v roce 1986 a poté mezi lety 1998 až 2001. V současnosti je delegátem španělského národního týmu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události