Basketbal

Satyho Bulls podlehli Lakers. Curry překonal legendu ze síně slávy

Tomáš Satoranský si po pauze zaviněné koronavirem zahrál druhou noc v řadě. Opět dostal pouze omezený čas a při jeho účasti na palubovce se Bulls dařilo. Jenže Lakers měli famózního Davise, který zařídil výhru kalifornského týmu. Steph Curry se dostal na druhé místo v historii v počtu nastřílených trojek.

Takřka měsíc vynechal Tomáš Satoranský kvůli koronaviru a nyní odehrál hned dva zápasy ve dvou dnech. Jediný Čech v NBA dostal stejně jako proti Charlotte přes jedenáct minut herního času.

Saty tentokrát pomohl svému týmu pěti body, jedním doskokem a třemi asistencemi a při jeho přítomnosti ve hře měli Bulls bilanci +8, což byl nejlepší výsledek z celého týmu.

Jenže Lakers měli od začátku navrch a stále navyšovali své vedení. Ve třetí části byl rozdíl mezi týmy dokonce 30 bodů. V poslední čtvrtině Bulls snížili ztrátu na jedenáct bodů, ale prohru tím neodvrátili.

Související obsah

Nejvíce zářil Anthony Davis, který nastřílel 37 bodů, o dvacet více než jeho slavnější spoluhráč LeBron James.

Hořkosladký zápas prožil Stephen Curry z Golden State Warriors proti Utahu Jazz. Opora Warriors svou čtvrtou trojkou v zápase překonala hranici 2560 proměněných tříbodových střel, což je výkon člena síně slávy Reggieho Millera.

 

Před Currym tak v historických tabulkách zbývá už pouze Ray Allen s 2973 trojkami. Pokud Curry zůstane zdravý a neztratí formu, měl by ho překonat v druhé polovině následující sezony.

Související obsah

Překonání legendy ale pro Curryho bude mít hořkou pachuť. Jeho Warriors totiž podlehli Utahu Jazz 108:127. Curry dal pět trojek z deseti a jeho 27 bodů byl nejlepší výkon ze všech hráčů v zápase.

Výsledky noční NBA:

Brooklyn Nets - Miami Heat 128:124

Detroit Pistons - Philadelphia 76ers 110:114

Minnesota Timberwolves - New Orleans Pelicans 120:110

Dallas Mavericks - Houston Rockets 108:133

Chicago Bulls - Los Angeles Lakers 90:101

Phoenix Suns - Denver Nuggets 112:120 po prodloužení (98:98)

Utah Jazz - Golden State Warriors 127:108

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události