Esport

Nejužitečnější! Po návratu LEC se zaskvěla dvojice domácích hvězd

Nejužitečnější! Po návratu LEC se zaskvěla dvojice domácích hvězd
Zdroj: hotspawn.com

Jedna z největších esportových lig světa je zpět. Evropská LEC probíhá ve hře League of Legends a účastní se jí deset nejlepších týmů starého kontinentu. V prvním hracím týdnu česko-slovenským fanouškům udělali radost dva naši zástupci, kteří získali ocenění MVP zápasu.

První hrací týden byl opravdu nabitý a to, jak vyrovnaná letošní sezóna může být, ukazuje i tabulka. Po třech odehraných zápasech se totiž hned sedm týmů dělí o čtvrté místo se skóre 1:2. Nejlépe vstup vyšel dlouhodobým lídrům evropské scény G2 Esports a dalšímu favorizovanému celku Rogue, přičemž oba zmíněné celky dosáhli tří vítězství.

Česko-slovenských zástupců v lize máme celkem pět. Dva z nich (Humanoid a Carzzy) hrají v týmu MAD Lions, Patrik reprezentuje Excel Esports, Neon působí v FC Schalke 04 a Denyk sezónu započal na lavičce týmu Misfits. Každý ze zástupců domácí scény zakončil první týden jen s jedním vítězstvím, ale hlavně střelci Neon a Patrik individuálně zářili a zasloužili si MVP ocenění. 

 

Související obsah

Jako první byl zvolen hráčem zápasu slovenský hráč Neon, který ve výhře nad Vitality dokázal v podstatě sám proti pěti ubránit týmovou základnu a po znovuzrození jeho spoluhráčů nakonec Schalke celou situaci otočilo a brzy si došlo pro cenné vítězství.

Následný den se právě Neonovo Schalke střetlo s Patrikovým týmem Excel Esports a šlo o neskutečnou bitvu. Oba zmiňovaní hráči určitě nezklamali a naopak patřili ve svých týmech k nejlepším hráčům. Výhru nakonec oslavil Patrik, který byl navíc zvolen nejlepším hráčem utkání.

Další hrací týden bude probíhat od pátku 29. ledna od 18 hodin. České diváky bude dozajista zajímat duel Patrika proti dvojici krajanů Humanoidovi a Carzzymu z MAD Lions. Zápasy můžete sledovat živě na twitch.tv/lec.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.