Basketbal

Hvězda NBA bojuje s rakovinou. Podrobila se důležitému zákroku

Hvězda NBA bojuje s rakovinou. Podrobila se důležitému zákroku
Zdroj: Profimedia

Hvězdný basketbalista Indiany Caris LeVert se podrobil operaci zhoubného nádoru na ledvině. Šestadvacetiletý rozehrávač by neměl mít žádné další komplikace a bude moci pokračovat v kariéře. Nádor mu odhalili lékaři při běžné zdravotní prohlídce.

Vážné onemocnění odhalili v Indianě při nedávném příchodu LeVerta do týmu Pacers. Výměna hráčů mezi čtyřmi kluby proběhla na začátku ledna, kdy byl ústřední postavou James Harden, nová posila Brooklynu Nets.

Za Pacers LeVert zatím nenastoupil. Dle klubu by se měl úplně zotavit a nebude muset podstupovat další léčbu. V Brooklynu strávil předchozí čtyři sezony, loni v březnu si v utkání proti Bostonu vytvořil 51 body střelecký rekord. V této sezoně má z 12 zápasů průměr 18,5 bodu a šest asistencí.

Související obsah

"Carise jsme chtěli kvůli tomu, že je to mladý a skvělý hráč," řekl prezident Pacers Kevin Pritchard. "Jeho basketbalové dovednosti a hra mluví za vše a my víme, že má před sebou skvělou kariéru. Během této doby budeme Carise podporovat a víme, že se k nám připojí hned, jak to bude možné," dodal.

Jeho absence je pro Indianu dalším oslabením. Pacers už postrádají svého nejlepšího střelce z minulého ročníku T. J. Warrena, který prodělal operaci nohy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události