Esport

Kdo doplní Spartu a Teplice v play-off FIFA klání tuzemských klubů?

Kdo doplní Spartu a Teplice v play-off FIFA klání tuzemských klubů?
Zdroj: sparta.cz

Sparta Invitation Cup v pátek pokračuje skupinou B, ve které se bude hrát o zbylá dvě místa v play-off. Do vyřazovací části se v minulém týdnu probojovali zástupci klubů AC Sparta Praha a FK Teplice.

V rámci skupiny A se v předchozím týdnu urodilo velké překvapení, jelikož nedokázala postoupit favorizovaná Viktoria Plzeň, v níž působí možná nejúspěšnější ze současných hráčů česko-slovenské FIFA scény Lukáš „T9Laky” Pour. Plzeň uhrála proti všem třem soupeřům remízový výsledek a na postupové příčky je tak mohl eventuelně posunout jediný gól. S turnajem se rozloučil také esport tým Sigmy Olomouc.

 

Ve skupině B se utkají tyto týmy: SuperSlavia esports, Slovan Liberec, FK Jablonec a Bohemians 1905. Do role favoritů jsou právem pasováni zástupci pražských klubů. Severočeské kluby totiž v esportu působí teprve krátce a na rozdíl od Slavie a Bohemians zatím nedokázaly obsadit přední příčky v některé z velkých domácích soutěží. 

 

Související obsah

 

V týmu SuperSlavie se představí například stříbrný medailista z FIFA COOL ligy Jiří „DRMi10” Drastich. Jeho kolega Kobby v zimní sezoně působil pouze v druhé lize, ale s přehledem obsadil první místo a v baráži si místo v elitní dvanáctce hráčů přeci jen zajistil.

 

Za klokany se bude turnaje účastnit prvoligový hráč M4TKO, který se ve zmiňované COOL lize umístil v základní části na čtvrtém místě. Jeho kolega MrRici, stál u zrodu esportové divize pražské Sparty a v poslední sezóně obsadil v barvách Bohemians sedmé místo v druhé lize. Ačkoliv se Bohemians nemůže pyšnit absolutní špičkou, Liberec a Jablonec ve svých řadách žádného účastníka podobné ligy nemají a mohou tedy jen příjemně překvapit.

 

Související obsah

 

Sledovat všechny zápasy je možné na twitch.tv/acsparta_esports. Hrací den začíná v 17:00 utkáním Bohemians a Slovanu Liberec. Nejzajímavějším zápasem by mělo být malé pražské derby, které je naplánováno na 19:40.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události