Fotbal

Další nechutné rasistické urážky! Tentokrát byl terčem obránce Chelsea

Další nechutné rasistické urážky! Tentokrát byl terčem obránce Chelsea
Zdroj: Profimedia

Ve fotbalovém prostředí se opět objevil rasismus. Tentokrát byl na sociálních sítích terčem útoků obránce londýnské Chelsea Reece James. Slavný klub svého hráče podpořil a žádá po trestu.

Úražlivé výroky zveřejnil jednadvacetiletý obránce a reprezentant Anglie v příběhu na svém Instagramu. "Jak můžeš žít se špinavou černou kůží!" stojí v jedné zprávě.

"Z tvého obličeje se mi dělá zle," píše se v další. Vše je doplněno o emotikony opic, zvracejícího obličeje a exkrementů. Samotný James vše okomentoval slovy: "Je potřeba něco změnit!"

Související obsah

Na celou událost už zareagovalo i vedení Chelsea. To odsoudilo autory těchto zpráv a tlačí na sociální sítě, aby proti těmto uživatelům učinily tvrdší kroky.

"Všichni v Chelsea jsou znechuceni rasistickými urážkami, které Reece Jamesovi v pátek večer přišly na sociálních médiích. Rasismus a jakákoli diskriminace je pro nás nepřijatelná," napsal klub ve svém vyjádření.

Související obsah

Podobnou zkušenost tento týden mají také fotbalisté Manchesteru United Anthony Martial a Axel Tuanzebe. Stejně tak záložník West Bromwiche Romaine Sawyers.

Případy se zabývá také policie, která už oznámila, že zadržela 49letého muže, který je podezřelý ze zasílání rasistických urážek právě Sawyersovi.

Za údajný rasismus dostal trest i fotbalista Manchesteru United Edinson Cavani:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události