Běžecké lyžování

Česká běžkyně byla pár metrů od zlata, pak ji podkopla Ruska

Česká běžkyně byla pár metrů od zlata, pak ji podkopla Ruska
Zdroj: Svaz lyžařů ČR/Twitter/kolážtn.cz

Pořádný kopec smůly měla česká běžkyně na lyžích Tereza Beranová. Mladičká závodnice si na mistrovství světa do 23 let jela pro senzační zlato, když ji v cílové rovince podkopla ruská soupeřka. Ve sprintu klasicky tak nakonec skončila pátá.

Beranová měla ve čtvrtečním sprintu klasickou technikou skvělou formu a neodradily ji ani mrazivé podmínky ve finském Vuokatti.

Na mistrovství světa do 23 let zvládla úspěšně kvalifikaci a ve finále si pak jela pro fantastickou zlatou medaili. Bohužel na cílové rovince se před ni snažila dostat ruská soupeřka a došlo ke kolizi.

Související obsah

„Celý den jsem věřila, že můžu vyhrát. V kvalifikaci i v rozjížďkách to šlo poměrně lehce. Ve finále až do cílové rovinky taky, ale pak mi soupeřka, která přecházela do jiné stopy, kopnula do patky lyže. Já jsem nestihla zapíchnout hůl, takže jsem se neměla o co opřít a spadla jsem,“ promluvila smutně k incidentu Tereza Beranová, která tak následně dojela šestá, což se po závodě ještě změnilo.
 

Anastasija Faleevová byla nakonec diskvalifikována, a závod tak vyhrála švédská běžkyně na lyžích Lindströmová. Jury však následně potrestala i Beranovou za předchozí střet s vítězkou, páté místo jí ale už zůstalo.

Závodu žen se zúčastnila i Zuzana Holíková, která postoupila z kvalifikace, po vyřazovacích jízdách byla nakonec na 15. místě. Další reprezentantka Adéla Nováková byla na 18. místě. 

Související obsah


V mužské kategorii do 23 let obsadil velice pěkné 7. místo Ondřej Černý.


K podobné kolizi došlo i mezi muži při štafetovém závodě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události