Biatlon

Biatlonistky selhaly ve sprintu! Do stíhačky postupuje jen Davidová

Biatlonistky selhaly ve sprintu! Do stíhačky postupuje jen Davidová
Zdroj: Profimedia

Markéta Davidová i další české biatlonistky v dnešním sprintu na mistrovství světa v Pokljuce selhaly. Davidová jako jediná postoupila do nedělního stíhacího závodu, ale kvůli čtyřem chybám na střelnici do něj vyrazí až ze 44. místa. Titul získala Tiril Eckhoffová z Norska a posunula se do čela Světového poháru.

Davidová během této sezóny nezaběhla ani jeden sprint s nulou. Doufala, že právě na mistrovství světa se jí to podaří. Bohužel první i poslední ránu už při položce vleže poslala mimo terč. Na další dvě trestná kola musela při venkovní teplotě mínus deseti stupňů i po stojce, pak ji už nemohl spasit ani 12. čas z běhu.

"Cítila jsem se dobře na trati i na střelnici. Mistrovství světa a já zajedu nejhorší výsledek sezóny, nevím proč," krčila rameny Davidová. "Nemyslím, že bych rány nedokázala namáčknout, spíš mě většinu sfouknul vítr," okomentovala problémy se střelbou.

Související obsah

 

Charvátová měla šestnáctý běžecký čas, na obou položkách udělala po třech chybách. „Bylo to pro mě neskutečně obtížné. Vůbec nevím, co jsem dělala špatně, ale rány prostě lítaly v tom větru někam mimo terče. Jsem vážně děsně naštvaná, jsme tu deset dnů a nikdy takhle nefoukalo. A dneska tohle, s tím počasím jsem si neporadila," komentovala neúspěšná obhájkyně bronzu.

Obhájkyně nečekaného bronzu z loňského šampionátu v Anterselvě Lucie Charvátová dojela až na 71. místě, o které se podělila s Jessikou Jislovou, která minula čtyřikrát. Eva Puskarčíková obsadila 68. příčku. "Holky to dnes ve větru nezvládly. I na stojce záleželo na síle větru. Nárazový bítr je nejhorší," řekl o svých svěřenkyních trenér střelby Jiří Holubec.

Při lednovém Světovém poháru měla Markéta Davidová výbornou formu:

Eckhoffová střílela bezchybně a vyhrála o 12 sekund před Francouzkou Anais Chevalierovou-Bouchetovou, která musela na jedno trestné kolo. Bronz překvapivě získala Běloruska Hanna Solaová, která do dneška nebyla v žádném závodě SP na stupních vítězů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události