Biatlon

Pokljuce znovu vládli Jacquelin s Eckhoffovou. Davidová poskočila

Na mistrovství světa v biatlonu byly na pořadu dne stíhací závody. Mezi muži dominoval Emilien Jacquelin, mezi ženami pak Tiril Eckhoffová.

Poměrně dobře měl závod rozjetý i Michal Krčmář, který startoval z jedenácté pozice. Hned na první položce ale dvakrát chyboval a nakonec s pěti omyly dojel na 22. místě.

Triumf z loňského roku obhájil Jacquelin, který stejně jako Samuelsson na druhém místě nechyboval. Třetí nakonec skončil Nor Johannes Boe.

Druhý z Čechů Ondřej Moravec nakonec body do Světového poháru nepřidal, když dojel až na 46. pozici.

Mezi ženami dominovala znovu Eckhoffová, která zaznamenala "hattrick". I přes dvě chyby dokázala nakonec uhájit první místo. Druhá dojela Lisa Theresa Hauserová z Rakouska.

Běžecky se skvěle prezentovala Markéta Davidová, která zaběhla druhý nejrychlejší čas. Selhala však znovu na střelnici, i přes čtyři chyby se ale posunula na bodovanou 32. pozici.