Lyžování

Vlhová bere ze slalomu stříbro, Rakušanka vyhrála o celou sekundu

Vlhová bere ze slalomu stříbro, Rakušanka vyhrála o celou sekundu
Zdroj: Profimedia

Slovenská lyžařka Petra Vlhová si brousila zuby na triumf ve slalomu na mistrovství světa, ale i když porazila Mikaelu Shiffrinovou, stačilo jí to pouze na stříbrnou medaili, životní úspěch zaznamenala Katharina Liensbergerová.

Rakušanka Katharina Liensbergerová na letošním světovém šampionátu zazářila ve velkém světle. V obřím slalomu vybojovala bronzovou medaili, v paralelním obřím slalomu byla zlatá a pro nejcennější kov si dojela i ve slalomu.

23letá lyžařka ve své kariéře ještě nevyhrála žádný slalomový závod ve Světovém poháru, ale na mistrovství světa po zásluze vybojovala svůj životní triumf. V první jízdě na druhou Petru Vlhovou najela tři desetiny sekundy.

V druhém kole Slovenka zajela parádní jízdu a šla do průběžného vedení o necelou sekundu před Mikaelu Shiffrinovou, ale Liensbergerová předvedla fenomenální jízdu a v cíli byla o celou sekundu rychlejší než Vlhová.

Související obsah

Tímto závodem tak skončila dominance Mikaely Shiffrinové na mistrovství světa ve slalomu. Poslední čtyři šampionáty ovládla právě fenomenální Američanka, ale letos se musela spokojit pouze s bronzovou medailí.

Související obsah

Výsledky mistrovství světa ve slalomu žen:

1. Katharina Liensbergerová (Rakousko) 1:39.50
2. Petra Vlhová (Slovensko) +1.00
3. Mikaela Shiffrinová (USA) +1.98

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události