Biatlon

Mužská štafeta selhala, bere až 13. místo. Norové byli suverénní

Mužská štafeta selhala, bere až 13. místo. Norové byli suverénní
Jakub Štvrtecký Zdroj: profimedia.cz

Norští biatlonisté opět dokázali svou dominanci na mistrovství světa. Muži napodobili své ženské kolegyně a také si dojeli pro zlaté medaile. Česká štafeta musela na jedno trestné kolo a skončila až na třináctém místě.

Českou štafetu rozjel Mikuláš Karlík, který musel řešit netradiční potíže. Český biatlonista přišel o jednu svou hůl a chvíli jel s holí Ondřeje Moravce, kterou mu servismani na trati dali. Po chvíli se dočkal výměny a mohl jet v pohodlí se svými holemi. Na první střelnici se mu zadařilo a trefil všech pět terčů, ale při stojce musel dvakrát dobíjet a při předávce Česko figurovalo na třinácté příčce.

Ondřej Moravec při střelbě vleže musel jednou dobíjet a propadl se na šestnácté místo. Při stojce už se Moravec nemýlil a vrátil se na třinácté místo, na kterém také předal štafetu Jakubu Štvrteckému.

Bohužel 22letý mladík svou roli nezvládl. Nejprve musel dvakrát dobíjet při střelbě vleže, a poté si na stojce vysloužil dokonce jedno trestné kolo. Kvůli němu se česká štafeta propadla na patnácté místo.

Související obsah

Michal Krčmář minul pouze jeden ze svých deseti terčů, když chyboval jednou vestoje. Do cíle dojel Krčmář na třinácté pozici, což znamená nechtěnou obhajobu loňského třináctého místa.

Vyhráli suverénní Norové v sestavě Laegreid, Christiansen a bratři Boeové. Norsko vyhrálo takřka stylem start-cíl, Christiansen ve finiši nemusel nikam spěchat a pro zlato si dojel s více než půlminutovým náskokem. Druhé dojelo Švédsko díky výbornému finišmanovi Samuelssonovi, třetí místo brali Rusové závodící pod neutrální vlajkou.

Související obsah

Výsledek štafetového závodu mužů na mistrovství světa v biatlonu:

1. Norsko 1:12:27.4 (0+8)
2. Švédsko +33.1 (0+7)
3. Rusko +50.9 (0+5)
4. Francie +1:02.0 (1+11)
5. Ukrajina +1:12.7 (0+4)

13. Česko +4:26.1 (1+9)

Takhle hodnotila Markéta Davidová svůj vítězný vytrvalostní závod:


TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události