Fotbal

Sima do Anglie! Britská média chválí hru Slavie, Leicester to schytal

Sima do Anglie! Britská média chválí hru Slavie, Leicester to schytal
Zdroj: Profimedia

Šokující vyřazení Leicesteru samozřejmě zaplnilo i britská média, která mluví o bídném výkonu třetího celku Premier League. Naopak hru Slavie chválí a označují jejich postup jako naprosto zasloužený. Neunikl jim ani výkon afrického zázraku v sešívaném dresu Abdallaha Simy.

„West Ham v minulém roce přepadl Slavii a obral ji o obránce Vladimíra Coufala a záložníka Tomáše Součka. O Slavii by tak po této mimořádné výhře mohl být v Premier League ještě větší zájem. Zejména Sima vypadá jako skutečný přínos,“ pronesla BBC, když hodnotila výkon stále 19letého fotbalisty v dresu Slavie.


Bulvární The Sun pak upozorňuje, že i když Sima stojí podle Slavie 50 milionů liber (1,5 miliardy korun), tak je to stále částka k velkému uvážení od některého z anglických týmů.

Související obsah

Jinak britská média označila prohru Leicesteru 0:2 v Evropské lize jako naprosto spravedlivou a Slavia podle nich hrála chytře a zaslouženě postoupila.

Související obsah

"Český tým sice v domácí lize ještě neprohrál, přesto bylo překvapením, jak skvěle vlétl do druhého poločasu. Vardy pak byl umlčen účinným, i když omezeným odporem Slavie," dodává BBC, která ohodnotila i výkon hlavní útočné hvězdy Lišek Jamieho Vardyho.

Související obsah

Celkově to pak Leicester za svoje představení v šestnáctifinále Evropské ligy schytal: „Leicester byl nudný. Slavia si zcela zasloužila oslavit svůj postup a historicky první výhru v Anglii,“ dodává The Guardian.


Takhle si Slavia poradila ve čtvrtečním zápase s favorizovaným Leicesterem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události