Běžecké lyžování

Divoký závěr na MS. Nor byl po kolizi diskvalifikován, ruský favorit zuřil

Hodně divoký závěr měl poslední závod na mistrovství světa v běžeckém lyžování. Mužskou disciplínu 50 km klasicky s hromadným startem v německém Oberstdorfu ovládl Nor Johannes Hösflot Klaebo, který však v závěrečném finiši zlomil hůl svému ruskému soupeři Alexandrovi Bolšunovi. Následovala diskvalifikace norského běžkaře a z překvapivého vítězství se tak nakonec raduje Klaebův krajan Emil Iversen.

Královská disciplína na MS v německém Oberstdorfu přinesla dramatický finiš, ve kterém si to rozdali asi dva nejlepší běžkaři současnosti.

Do závěrečné rovinky najížděl jako první Rus Alexandr Bolšunov, který patřil k hlavním kandidátům na zlato, nicméně v tu chvíli se za ním vyvezl norský fenomén Johannes Klaebo.

Související obsah

Došlo tak ke kolizi, která skončila zlomenou hůlkou ruského závodníka. Bolšunov se tak následně nemohl pořádně odrážet a ve finiši ho přesprintoval ještě další Nor Iversen.

Nicméně jury nakonec rozhodla, že Klaebo bude za svůj manévr diskvalifikován. Z titulu se tak nakonec raduje právě krajan Iversen, druhý pak skončil naštvaný Bolšunov, jenž si nebral vůbec servítky.

Související obsah

"Jedu domů, ať si dělají, co chtějí. Nemám slov. Nevím, co mi ani Klaebo říkal. Na vyhlášení nejdu, je to nefér," čertil se ještě před rozhodnutím jury ruský favorit.

Kromě zlatého Iversena a stříbrného Bolšunova pak slaví také bronzový Nor Krueger.

Související obsahZ českých závodníků byl na 50 km klasicky nejlepší Michal Novák, který skončil na 24. místě.

 

Rus Alexandr Bolšunov je horká hlava, ukázal to i ve Světovém poháru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události