Běžecké lyžování

Fenomenální Norka bere z MS další zlato. Razýmová se vešla do dvacítky

Norská běžkyně na lyžích Therese Johaugová vládne letošnímu mistrovství světa v klasickém lyžování. V závodě s hromadným startem na 30 kilometrů totiž deklasovala své soupeřky a dojela si už pro čtvrté zlato z letošního šampionátu. Nejlepší z Češek byla Kateřina Razýmová, která skončila na 19. místě.

32letá závodnice z Norska byla i v sobotním závodě na 30 kilometrů klasicky k neporažení. Hned od startu si vytvořila náskok od dalších soupeřek a do cíle nakonec dojela s více jak dvouminutovým náskokem na druhou krajanku Wengovou a třetí Švédku Fridu Karlssonovou.

Pro Therese Johaugovou tak jde už o čtvrté zlato z letošního mistrovství světa v německém Oberstdorfu. Celkově pak už fenomenální Norka slaví čtrnáctý světový titul a jen čtyři výhry na MS ji dělí od slavné krajanky Marit Björgenové.

Z českých závodnic zajela nejlépe Kateřina Razýmová, která v jednu chvíli figurovala i na průběžném sedmém místě. Nakonec je z toho ale až 19. místo. Další české běžkařky Petra Nováková a Petra Hynčicová dojely ve čtvrté desítce.