Ragby

Odveta za loňský rok: Na turnaji šesti národů Anglie přivítá Francii

O víkendu proběhne předposlední kolo ragbyového turnaje Six Nations 2021. Čtvrtý víkend přinese očekávánou bitvu dvou nejlepších týmů minulého ročníku.

Historie vzájemných zápasů Anglie s Francií sahá až do roku 1906 a od té doby spolu oba národní týmy sehrály 107 utkání. 59krát se radoval celek z ostrovů, 41krát Les Blues a 7krát odešly týmy s remízovým výsledkem.

Letos bude duel, tradičně nazývaný Le Crunch, okořeněn hořkou "porážkou" z minulého ročníku turnaje šesti národů. Francie sice Anglii porazila 24:17, ale ve čtvtrém kole zaváhala se Skotskem, a nakonec oba týmy skončily na prvním místě tabulky. Trofej vítěze pak díky rozdílu ve skóre putovala na ostrovy.

Související obsah

Letos se však celku Eddieho Jonese tolik nedaří, zato Francie útočí na přední příčky. Přejela Itálii a ubránila i těsné vítězství nad Irskem. Na vedoucí Wales ztrácí 5 bodů, ale má zápas k dobru, neboť utkání se Skotskem bylo odloženo kvůli výskytu koronaviru ve francouzské sestavě.


Francie, jejiž útoky rozehrává mlýnová spojka Antonie Dupont, měsíc nehrála a 11 hráčů prodělalo koronavirus. Uvidí se, v jaké formě Les Blues nastoupí do bitvy o kanál La Manche.

Související obsahKromě zmíněného Le Crunch proběhnou dle programu další dvě utkání. Poslední Itálie bude hostit vedoucí Wales a v neděli se utkají odvěcí rivalové Skotové s Iry.

 

Program čtvrtého kola Six Nations:

Sobota 13. března - Itálie vs. Wales - od 15:10 na Nova Sport 2
Sobota 13. března - Anglie vs. Francie - od 17:40 na Nova Sport 2

Nedělě 14. března - Skotsko vs. Irsko - od 15:55 na Nova Sport 1

Ragbyová klání můžete sledovat i na platformě Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události