Esport

SINNERS se osm měsíců předem kvalifikovali na letošní MČR v CS:GO

SINNERS se osm měsíců předem kvalifikovali na letošní MČR v CS:GO
Zdroj: playzone.cz

Kvalifikace na letošní Mistrovství ČR v CS:GO se ani pořádně nerozjela a osm měsíců před listopadovým finále už republika zná první kvalifikovaný tým. Tím se stal o víkendu celek SINNERS Esports, který vyhrál úvodní zastávku HAL3000 MČR Tour.

Prvním postupujícím na Vodafone MČR 2021 jsou SINNERS, kteří si ve finále dokázali poradit s Entropiq 2:1, a potvrdili tak roli největšího favorita. Vzhledem k nedávným úspěchům SINNERS na mezinárodní scéně bylo velkým překvapením, že Entropiq zvládli uhrát alespoň jednu mapu.

Po úvodní výhře SINNERS 16:3 se dokázali Entropiq vzchopit na druhé mapě a těsnou výhrou 16:14 si vynutili rozhodující bitvu. Na té už ale SINNERS opět jednoznačně dominovali a vyhráli ji bezpečně 16:6.

Finalisté si zajistili místenky v třetí sezóně prestižního mezinárodního turnaje European Development Championship, kde se bude hrát o celkem 30 tisíc dolarů, tedy přibližně 659 tisíc korun.

Kromě přímého postupu na samotné MČR se hrálo o tisíce MČR bodů, které se počítají do celoroční kvalifikace. Krom druhých Entropiq si největší porci kvalifikačních bodů odnesli třetí Sampi.Tipsport a čtvrtá eSuba.

Související obsah

Sbírat body do celoroční kvalifikace půjde ještě v rámci dvou sezon Tipsport COOL ligy, kde funguje první a druhá liga, přičemž v obou bojuje osm týmů. V průběhu nadcházejících měsíců se odehrají i další dvě další zastávky MČR Tour, z nichž si vítěz zajistí přímý postup na Vodafone MČR v CS:GO.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události