Fotbal

Jejich gólman není král džungle, říká Masopust. Trpišovský nechce penalty

Fotbalovou Slavii čeká nepříjemná odveta na trávníku Glasgow Rangers. Po domácí remíze 1:1 nemá ideální výchozí pozici. Přesto si však úřadující český mistr věří.

V Edenu to byla velká bitva. Zápas nakonec skončil remízou. V závěru se však mohl prosadit Lukáš Masopust, avšak gólman Rangers předvedl skvělý zákrok.

"Ukázal svoji kvalitu, předvedl úžasný zákrok. Nesmíme si pouštět do hlav, že by to byl nějaký král džungle. Musíme jít do zápasu v klidu, každému gólmanovi se dá dát normálně gól," řekl na tiskové konferenci Masopust.

Sešívaní, pokud chtějí postoupit, totiž musí bezpodmínečně vstřelit alespoň jeden gól. "Ukázali jsme si, kde má soupeř skuliny v obraně, a to musíme potrestat," má jasno.

Podívejte se, jakým zákrokem se blýskl brankář skotského mistra:

Kvalit soupeře si cení i trenér Jindřich Trpišovský, pro nějž bylo Glasgow vysněnou destinací.

"Vnímáme výsledek z prvního zápasu, herní způsob a sílu Rangers, kterou ukázali nejenom v prvním utkání, ale v celé této sezoně. Narazíme na odolného a silného soupeře," pěje chválu.

"Je to tým, kterému je velice náročné vnutit svůj způsob hry, ale měli jsme dlouhou dobu na to se připravit a věřím, že to zítra ukážeme," burcuje svůj tým Trpišovský.

Související obsah

Podle Trpišovského bude základem úspěchu týmový výkon. 45letého kouče mrzlo, že Slavia v prvním zápase neukázala všechny své kvality.

"Klíčem je vyřešit lépe klíčové situace, které si vytvoříme, a zároveň nedostat laciný gól jako v prvním utkání," připomněl zásah, díky kterému získal skotský tým výhodu.

Otázkou je také, zda bude moci nastoupit Peter Olayinka. Ten už v úterý trénoval. Podle Trpišovského je jeho návrat do sestavy pravděpodobný.

"Pevně věříme, že bude připravený, protože je to pro nás důležitý hráč, ale definitivní rozhodnutí padne ve čtvrtek dopoledne," osvětlil.

Související obsah

Masopust očekává podobný zápas jako ve Fortuna lize. "Budou čekat na naše ztráty a budou chtít chodit do brejků. Rozebírali jsme si, že možná trochu změní rozestavení," vysvětlil.

"Často dobýváme branku soupeře. Oni budou víc zalezlí před bránou a budou čekat na rychlé protiútoky," doplnil.

Masopust si pochvaloval i trávník. Povrch na stadionu v Glasgow je prý v dobré kondici.

Podívejte se na sestřih zápasu, v nemž Slavia vybojovala jen remízu 1:1:

Pokud by střetnutí skončilo stejným výsledkem jakjo v Edenu, pak by následoval nastavený čas.

"Výsledek 1:1 tomu nahrává, takže my počítáme s tím, že prodloužení může nastat, i proto byly nějaké změny v Boleslavi. Kdybychom se do prodloužení dostali, tak se výsledek obrátí v naši výhodu," věří Trpišovský.

Pro něj jsou největším strašíkem penalty. "Doufám, že na to nedojde, není to nic, co bych si přál," prozradil.

Související obsah

Vzápětí také vysvětlil, proč. "Když jsem se v minulosti díval na zápasy, kde rozhodoval penaltový rozstřel, tak jsem hráče i trenéry litoval, protože o dlouhodobém úsilí rozhodne standardní situace nebo detaily."

"Vždycky se nám to vyhnulo, takže doufám, že se nám to vyhne i zítra, není to něco, co bychom chtěli zažívat," uzavřel tiskovou konferenci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události