Fotbal

Gerrard: Nechápu, že někdo Kúdelu hájí! Kamarovi věří, o faulech neřekl ani slovo

Gerrard: Nechápu, že někdo Kúdelu hájí! Kamarovi věří, o faulech neřekl ani slovo
Steven Gerrard diskutuje s Ondřejem Kúdelou | Zdroj: Profimedia

Trenér skotského Glasgow Rangers Steven Gerrard na tiskové konferenci mluvil výhradně o incidentu ze závěru zápasu. Na vlastní nepřiměřenou hru ale zapomněl.

Slavia sice ve Skotsku zvítězila v odvetě 2:0, zápas ale místy připomínal nefalšovaná okresní jatka. Řada hraničních faulů vyeskalovala v samotném závěru, kdy vznikla velká mela.

Obránce Pražanů Ondřeje Kúdelu poté nařkli z rasismu, když něco zašeptal do ucha Glena Kamary. On i Slavia ale xenofobní chování vylučují.

Související obsah

"Takovéto věci na trávník nepatří. Chceme to řešit a chceme, aby to UEFA řešila a ne čekat, než se stane další případ," pronesl Gerrard.

Tisková konference se točila výhradně kolem tohoto tématu. "Je pro mě zklamáním, že jsou lidé, kteří jsou schopní Kúdelu bránit. Jejich lidé nás nazývají lháři. Já ale stojím za Kamarou," dodal.

Související obsah

Rasismus na trávníky nepatří. To uznala i Slavia. Kúdela podle vlastního vyjádření měl říci v návalu emocí Kamarovi "chlape zas**ná".

Stejně tak ale na hrací plochu nepatří likvidační zákroky. Jedním z nich Roofe vyřadil už v 62. minutě ze hry Ondřeje Koláře, který musel otřesen na ošetření.

Řada dalších zákroků lokty nebyla vůbec potrestána, například Patterson hrál od první půle prakticky na hraně vyloučení.

Související obsah

 

Goldson poté v 87. minutě předvedl blikanec, když nejprve složil Kuchtu k zemi a pak do něj zblízka napálil míč.

"Situaci vyhrotil hráč Slavie, který tam přiběhl a dopustil se rasismu," zhodnotil Gerrard. A možná záměrně se vyhnul tomu, aby přiznal, že hlavním spouštěčem byla nepřiměřená hra jeho svěřenců. 

Uznal ale jediné. "Roofe si červenou kartu zasloužil." I to však zmínil v kontextu, že i autorovi nepřiměřeného zákroku měly chodit rasistické urážky.

Související obsah

Podle Gerrada hráči neuvažovali o tom, že by chtěli trávník opustit. Co ale měl Kúdela Kamarovi přesně říci, na konferenci nezveřejnil.

Tomu, že celé situaci předcházel vyhrocený průběh a že jeho hráči zápas nezvládli, ale nevěnoval žádnou pozornost. Jen krátce uznal, že Slavia byla lepší v obou zápasech a zaslouženě postoupila.

"Nechci se bavit o fotbale v kontextu toho, co se stalo v závěru," vysvětlil.

Související obsah

Ačkoliv Gerrard Kamarovi věří, ten měl poté podle informací z místa Kúdelu v tunelu zbít pěstmi. Slávisté tak museli volat policii.

Zákroku měl údajně přihlížet i sám trenér. Sešívaní předtím nebyli vpuštěni do kabin a museli dlouho mrznout na trávníku.

Podívejte se na sestřih divokého zápasu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události