Alpské lyžování

Ukázalo se, že na to mám, raduje se Dubovská po vstupu mezi elitu

Česká reprezentantka Martina Dubovská má velké důvody k oslavám. Za sebou má premiérový ročník Světového poháru a zakončila ho umístěním v TOP desítce. V Švýcarsku dojela devátá a ukázala, že patří mezi světovou špičku. Z velkého křišťálového glóbu se raduje slovenská reprezentantka Petra Vlhová.

“Po těch všech letech, se nám to konečně podařilo, za to jsem velmi šťastná, že jsem tu. A ještě s takovýmto zakončením, je to opravdu fajn,“ zhodnotila česká reprezentantka premiéru ve Světovém poháru.

 

29letá závodnice si po závodech pochvalovala svou připravenost. Natrénováno měla a v sobotním slalomu v Lenzerheide skončila na 9. místě. “Ukázalo se, že na to mám a doufám, že to tak bude pokračovat,“ libovala si Dubovská.
 

Úspěšné umístění mezi špičkou světové lyžařské scény si pochvaluje, zároveň ji však také motivuje k lepším výkonům. Pro příští sezónu má jasný cíl: “Chci jezdit, co nejvíce naplno, a aby se mi ve druhém kole podařilo projet cílem se zeleným číslem.“ Dubovská po dokončení jízdy ztrácela na průběžné první místo 21 setin, a nakonec na vítězku Katharinu Liensbergerovou ztratila 3,57 vteřiny.

Související obsah

V rozhovoru se také vyjádřila k celkové vítězce Světového poháru Petře Vlhové, která si šestým místem v sobotním slalomu zajistila zisk velkého glóbu. “Byly to nervy, ale velká gratulace Petře za velký glóbus, je to něco neskutečného a je to skvělé.“

A před novináře se postavila i slovenská závodnice. “Celkové vítězství je moje a moc se z toho těším. Tato sezóna byla náročná, ale dokázala jsem to a velký glóbus je můj,“ radovala se Petra Vlhová ze splnění hlavního cíle sezóny.
 

První slova Petry Vlhové po triufmu na SP:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události