Skoky na lyžích

VIDEO: Děsivý pád! Norský skokan na lyžích ihned letěl do nemocnice

Závod skokanů na lyžích ve slovinské Planici byl poznamenán ošklivým pádem, ještě než vůbec začal. Nor Daniel-André Tande ve zkušebním kole nezvládl svůj skok a děsivým způsobem se zřítil k zemi.

Tande je zkušený závodník se zlatou medailí z olympiády i mistrovství světa, ale zkušební skok mu vůbec nevyšel. Po odrazu totiž přišel o kontrolu nad levou lyží a pád byl v tu chvíli nevyhnutelný.

Norský skokan se zřítil k zemi a po řadě kotrmelců zůstal bezvládně ležet. Na místo proto okamžitě přiletěl vrtulník, který 27letého sportovce převezl do nemocnice.

Podle informací Mezinárodní lyžařské federace (FIS) je Tandeho zdravotní stav stabilizovaný a rozsah zranění určí až další vyšetření v nemocnici v Lublani.

Související obsah

"Jsme extrémně vděční za vysoce profesionální první pomoc a lékařské ošetření po pádu. Pád pro nás vypadal dramaticky, ale nyní se nám ulevilo poté, co první diagnózy Danielových zranění nejsou život ohrožující. Máme plnou důvěru v nemocnici Lublani," uvedl pro FIS Clas Brede Braaten, vedoucí norského týmu skokanů na lyžích.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Skoky na lyžích

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.