Löwova kvalifikační rozlučka? Ostudná prohra se Severní Makedonií

Fotbalisté Německa utrpěli v kvalifikaci o mistrovství světa ostudnou domácí porážku se Severní Makedonií. S tou padli 1:2. Byl to zároveň poslední kvalifikační zápas pod trenérem Joachimem Löwem.

Přitom domácí tým v Duisburgu nezačal vůbec špatně. Už po devíti minutách pálil do břevna Goretzka a následně vyslal pěkný pokus Gnabry.

Jenže závěr první půle patřil Severní Makedonii. Nejprve po přímém kopu musel předvést reflexivní zákrok ter Stegen a ve druhé minutě nastavení už se měnilo skóre. Na malém vápně byl zcela osamocený Goran Pandev, jenž míč uklidil v pohodě do sítě.

Ve druhých 45 minutách se domácím podařilo srovnat. Po zákroku na Saného proměnil pokutový kop Ilkay Gündogan. Němci nadále byli lepší a v 80. minutě mohl strhnout vedení na stranu favorita Werner, jenže v dobré pozici netrefil míč ideálně.

A tak zákonitě přišel trest. Pět minut před koncem základní hrací doby se ve vápně dostal ke střele hostující Eljif Elmas, který dostal míč až za ter Stegena. Ačkoliv se nastavovalo devět minut, Němci už s výsledkem nic neudělali.

Po porážce 1:2 jsou ve skupině J se šesti body až třetí. Severní Makedonie se se stejným počtem bodů posunula na druhé místo.

Pro trenéra Joachima Löwa šlo o poslední kvalifikační zápas na německé lavičce. Po mistrovství Evropy se s týmem rozloučí: