Ostatní sporty

Už je v Norsku! Skokan Tande byl konečně převezen z Lublaně

Už je v Norsku! Skokan Tande byl konečně převezen z Lublaně
Zdroj: Profimedia

Norský skokan na lyžích Daniel-André Tande už je v Norsku. Po těžkém pádu, který se mu stal minulý týden v Planici byl konečně transportován do své domoviny.

Léčba po hrůzostrašném pádu ze zkušebního kola na Světový pohár v letech na lyžích ve slovinské Planici jde stále podle plánu. I když při pohledech na zmíněnou situaci asi všem ještě dnes tuhne krev v žilách.

Tande byl nejprve převezen do nemocnice v Lublani, kde se léčil z ze zlomené klíční kosti a poškozené plíce. Lékaři mistra světa z roku 2018 sice uvedli do umělého spánku, ale jeho stav se rapidně lepšil.

Související obsah

Z něj ho probudili v pondělí a Tande následně začal komunikovat se svou přítelkyní a matkou. Dnes byl již převezen do nemocnice v Oslu, kde jeho léčba bude pokračovat. O všem informoval ředitel norské reprezentace Clas Brede Braathen.

Děsivý pád si můžete připomenout zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Ostatní sporty

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.