Sport

Jansta chválí kompromis: 12 lidí po dvojicích. Rozestupy nejsou ideální

Jansta chválí kompromis: 12 lidí po dvojicích. Rozestupy nejsou ideální
Zdroj: ČUS

Vláda na pondělní schůzi přistoupila ke kompromisu. Na venkovních sportovištích může být nyní až 12 osob, rozdělených do šesti dvojic. “Jsme rádi, alespoň za kompromisní variantu,“ komentuje Miroslav Jansta z České unie sportu.

Ještě v sobotu to vypadalo, že amatérský sport bude možný jen ve dvou, nakonec však vláda přistoupila na řešení České unie sportu a Sdružení sportovních svazů ČR a povolila celkem 6 dvojic, které od sebe musí držet 10metrové rozestupy. Roušky pro sportující jsou nepovinné.


“Jsme jednoznačně rádi, že vláda přistoupila alespoň na kompromisní variantu. Dvanáct lidí na venkovních sportovištích je rozhodně lepší varianta než sobotní stanovisko ministra zdravotnictví – 2 osoby na celé hřiště. Konečně nebude jedno velké fotbalové hřiště využívat pouze jedna dvojice. Tím se otevře sportovní spolková činnost, kluby a jednoty mohou připravovat tréninky, zaktivizují se trenéři, kteří doposud pracovali hlavně online a dětem se vrátí motivace,“ chválí předseda České unie sportu Miroslav Jansta.

Související obsah

Podle Jansty děti potřebují pohyb a organizovaný sport považuje za menší nebezpečí, než “živelné a bez režimu“ probíhající aktivity na veřejných hřištích. Za krok kupředu považuje rozhodnutí také předseda ze Sdružení sportovních svazů ČR Zdeněk Ertl: “Přijímám to jako konsenzus. Pojďme už konečně bezpečně sportovat."

Nicméně oba zmínění předsedové se pozastavili nad vytyčenou bezpečnostní vzdáleností. "Rozestup nepovažuji za ideálně nastavený. Když na farmářských trzích mají lidé za sebou dva metry, čekají na zmrzlinu a jsou na sebe ve frontách v obchodech nalepení, tak působí poněkud nepatřičně, že někdo chce na fotbalovém hřišti, aby dvojice měly kolem sebe deset metrů,“ pokračoval Ertl a Jansta srovnal nařízený rozestup s plnou ranní tramvají.
 

O vývoji situace a možném dalším rozvolnění budou zmínění jednat s panem ministrem znovu v sobotu 17. dubna.

 

Rychlá změna názorů nového ministra zdravotnictví o počtu sportovců o víkendu trenéry a kluby pořádně rozhněvala. Více v reportáži níže:

Sledujte sportovní přenosy živě i ze záznamu na platformě Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Sport

Důležité Události

Krátká zpráva

Třinec je v čele extraligy, Sparta padla v nájezdech

Hokejisté Třince dokázali v rámci 8. kola Tipsport extraligy porazit Vítkovice 4:1 a dostali se do čela tabulky. Druhé jsou jen o skóre Pardubice, které zvládly ve středečním zápase porazit Spartu v samostatných nájezdech 2:1.