David Rittich

Ztrácel jsem naději, přiznal Gudas. S kým letěl Rittich?

V nočních duelech NHL byly k vidění dva zajímavé české výkony. David Rittich debutoval v dresu Toronta, a to proti organizaci, kde působil čtyři roky. Poprvé na Floridě se prosadil obránce Radko Gudas.

David Rittich byl před uzávěrkou přestupů vyměněn v rámci Kanady do Toronta. Ukončil tak dlouholeté působení v Albertě, kde působil u Calgary Flames. Hned v debutu chytal právě proti Plamenům. Jeho Toronto nakonec prohrálo v prodloužení

"Cesta do Toronta byla zajímavá, protože jsem letěl s týmem, ve kterém jsem strávil čtyři roky," naznačil vtipnou příhodu v pozápasovém rozhovoru. "Během letu bylo hodně narážek a srandiček, takže to byla docela sranda. Alespoň jsem měl šanci se s klukama rozloučit osobně," pokračoval rodák z Jihlavy, kterému se v zámoří přezdívá Big Save Dave.

Související obsah

Rittich nakonec inkasoval třikrát, včetně branky v prodloužení. Český brankář si připsal pětadvacet zákroků, ale prohře nakonec nezabránil. V prodloužení jej překonal Johnny Gaudreau. "Byl jsem vděčný, že jsem se hned mohl připojit k týmu a nastoupit. Není nic lepšího než jít hned do zápasu, vidět všechno z ledu a přizpůsobit se," pronesl po utkání Rittich.

V nočním programu se prosadil poprvé v sezóně i ve svém floridském angažmá obránce Radko Gudas, který téměř ani nedoufal. "Trefoval jsem i tyčky a pomalu jsem ztrácel naději," přiznal v pozápasovém rozhovoru. "Bylo to super, že konečně jeden prošel do branky. Sice se to odrazilo a nebylo to úplně tradiční z mé strany, ale jsem rád, že to tam konečně padlo," ulevil si třicetiletý český obránce.

 

Související obsah

Radko Gudas posílal Floridu do vedení 2:1, ale náskok se jim do konce třetí třetiny nepovedlo udržet. Panteři nakonec zvítězili v prodloužení. "Je vidět, že všichni táhnou za jeden provaz. Je super, když to takhle v týmu je, nikdo nehraje na sebe," popsal náladu v týmu Panthers kladenský rodák.

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

 

Na pozápasový rozhovor s Davidem Rittichem se můžete podívat zde:

David Panuška, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události