Alpské lyžování

Krádež mezi lyžařskými hvězdami? Servisman se dá přeplatit, míní Krýzl

Krádež mezi lyžařskými hvězdami? Servisman se dá přeplatit, míní Krýzl
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz

V Itálii už to mají za téměř hotovou věc, v československé kotlině ale tato zpráva vyvolala velkou kontroverzi. Vítězka Světového poháru v alpském lyžování Petra Vlhová totiž vytváří nový tým, jehož součástí by měl být i servisman Miloš Machytka, jenž však patří Ester Ledecké. Pro českou závodnici by tak mohlo jít o citelné oslabení před novou sezonou, s čímž souhlasí i Kryštof Krýzl.

34letý slalomář měl tu čest s uznávaným českým servismanem jeden rok spolupracovat. "Miloš je špička, je to náš nejlepší servisman v Česku," hovoří o něm Krýzl v superlativech.
 

Ostatně to asi ví i tým Petry Vlhové, který se po veleúspěšné sezoně trošku překvapivě rozpadl, a slovenská lyžařka tak k sobě hledá nové lidi.


Související obsah


 

Podle italského serveru Neveitalia by tak bývalého kouče Livio Magoniho měl nahradit Švýcar Mauro Pini, který vedl i další rivalku ze Světového poháru Laru Gutovou-Behramiovou.
 

S italským trenérem pak odešli i italští servismani a právě je by měl nahradit uznávaný Miloš Machytka, který však doposud pomáhal Ester Ledecké.
 

Související obsah"Chceme to dotáhnout co nejdříve, můžu jen říct, že by měli do týmu přijít dva noví lidé," prozradil pro slovenský SME otec Petry Vlhové Igor.

 

"Je to pro mě nová a zajímavá informace. Nicméně takovéto přestupy se ve Světáku dějí. Dobrých servismanů je opravdu málo, kor v Česku," vysvětluje Kryštof Krýzl, který navíc zmiňuje, že klíčovými faktory při rozhodování může být i podobný jazyk a případné cestování. "Ester měla výhodu, když měla Miloše Machytku doma v Česku pořád při ruce," dodává český závodník s tím, že takový člověk je na nejvyšší úrovni stejně důležitý jako samotný trenér.
 

Související obsah

Jenže nyní reálně hrozí, že o tuto výhodu česká lyžařská královna přijde, a naopak si výrazně polepší její slovenská konkurentka Petra Vlhová. Někteří fanoušci dokonce mluví o krádeži.
 

"Nevím, jestli je to krádež. Nakonec je to vždy na rozhodnutí samotného servisáka,” přemýšlí Krýzl, jenž zároveň dodává, že roli můžou hrát i peníze.
 

 Jak hodnotila Petra Vlhová konec sezony a výhru v SP:


"Záleží samozřejmě i na dalších podmínkách, ale ty peníze hrají určitě stěžejní roli při samotném rozhodování a servisman se přeplatit určitě dá,“ uzavírá český slalomář.


Sledujte sport i na portálu
Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události