šipky

Durrant v šipkařské PL skončil bez bodu, první fázi vyhrál Aspinall

Obhájce titulu v šipkařské Premier League Glen Durrant končí v letošní sezoně bez jediného bodu, prohrál i svůj poslední zápas s Robem Crossem. Naopak lídrem po první části je Nathan Aspinall, jenž si bez problémů poradil s Garym Andersonem.

Poslední kolo první části Premier League odstartoval souboj dvou šipkařů, kteří již měli jasno, že do druhé části nepostoupí. Durrant hrál alespoň o to, aby neskončil bez bodu. Obhájce loňského prvenství prohrál své první podání, ale vzápětí sebral Crossovi jeho servis. Rozhodující moment přišel za stavu 4:4. Duzza prohrál svůj třetí servis a soupeřovi už ho nesebral, takže v Premier League po loňském triumfu letos končí bez jediného bodu.

V druhém klání se utkal Jonny Clayton s Michaelem van Gerwenem. Velšan svého slavnějšího soupeře naprosto zastínil a s průměrem lehce přes 100 vyhrál bez problémů 7:3. Van Gerwen s průměrem 91 prohrál teprve podruhé na letošní Premier League.

Poté změřili síly Nathan Aspinall s Garym Andersonem. Dvojnásobný mistr světa hrál pod své možnosti, zatímco Aspinall potvrzoval skvělou formu z letošní Premier League. Asp neztratil ani jeden servis, dvakrát ho vzal soupeři a zvítězil pohodlně 7:2.

 

Související obsah

Jose de Sousa proti Peteru Wrightovi opět ukázal své přednosti i slabiny. Portugalec několikrát chyboval v počtech a sehrával si na nezavíratelná čísla, ale přesto udržel svůj průměr na tři šipky nad 101. Wright měl za stavu 6:4 dva legy, během kterých mohl vyhrát, ale při soupeřově podání se k zavírání ani nepřiblížil a v závěrečném legu se De Sousa díky dvěma 180 dostal k zavírání dříve než jeho soupeř a dokázal zremizovat toto utkání.

V posledním klání první části soutěže se utkal James Wade s Dimitrim van den Berghem. Belgičan za stavu 1:1 ztratil své podání, ale ihned to Wadeovi oplatil. Šestý leg vyhrál Van den Bergh zavřením 160, ale vedení 6:3 nedotáhl do vítězného konce, jelikož Wade vyhrál zbylé tři legy a zremizoval utkání.

 

Související obsah

První fáze soutěže tímto kolem skončila a Glen Durrant s Robem Crossem vypadli. V druhé fázi se zbývající osmička popere o čtyři postupová místa do finálové fáze.

Výsledky devátého kola šipkařské Premier League:

Rob Cross - Glen Durrant 7:5

Jonny Clayton - Michael van Gerwen 7:3

Nathan Aspinall - Gary Anderson 7:2

Peter Wright - José de Sousa 6:6

Dimitri van den Bergh - James Wade 6:6

Tabulka šipkařské Premier League po první fázi:

1. Nathan Aspinall - 13 bodů - skóre +16
2. Dimitri van den Bergh - 13 bodů - skóre +14
3. Michael van Gerwen - 11 bodů - skóre +8
4. James Wade - 10 bodů - skóre +7
5. Jonny Clayton - 10 bodů - skóre +2
6. José de Sousa - 9 bodů - skóre 0
7. Peter Wright - 9 bodů - skóre -1
8. Gary Anderson - 8 bodů - skóre -4
9. Rob Cross - 7 bodů - skóre -3
10. Glen Durrant - 0 bodů - skóre -39

Sledujte sport také na portálu Voyo, kde si můžete vychutnat své oblíbené přenosy živě i ze záznamu.

Na letošní Premier League už dva hráči zavřeli na devět šipek, jedním z nich je Jonny Clayton:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události