Hokej

Börje Salming vzpomíná na Fryčera: Před 10 dny mi přál k narozeninám

Börje Salming vzpomíná na Fryčera: Před 10 dny mi přál k narozeninám
Zdroj: Profimedia

Smrt bývalého českého hráče a současného trenéra Miroslava Fryčera zasáhla hokejový svět i mimo Česko. Vzpomněl na něj jeho bývalý klub Toronto Maple Leafs i jeho bývalý spoluhráč a jeden ze sta nejlepších hráčů historie NHL Börje Salming.

Miroslav Fryčer si udělal velké jméno nejen v českém hokeji, ale i v tom světovém. Proto jeho smrt zasáhla nejen české příznivce hokeje. Fryčer hrál sedm sezon v Torontu, a tak na něj Maple Leafs vzpomněli na svém twitterovém účtu.

"Organizace Maple Leafs je hluboce zarmoucena smrtí Miroslava Fryčera. Miroslav odehrál sedm sezon v modrobílém a stále je mezi padesáti nejproduktivnějšími hráči Maple Leafs všech dob. Naše myšlenky jsou s jeho rodinou," uvedl klub z Toronta.

Po celé působení Fryčera u Maple Leafs byl v týmu také Börje Salming, švédský obránce, jenž byl v roce 2017 při stém výročí NHL vyhlášen jedním ze sta nejlepších hráčů v historii ligy.

"Když se poprvé objevil, byl to obrovský talent, poté se z něj stal neuvěřitelný hokejista," uvedl Salming pro expressen.se "Kdyby hrál dnes, jsem naprosto přesvědčen, že by byl ještě lepší," vychválil kvality českého borce.

Související obsah

Švédský obránce slavil 17. dubna sedmdesáté narozeniny a Fryčer mu prý ke kulatinám poslal SMS přání. "Setkali jsme se několikrát v Kanadě a jsme přátelé na Facebooku, kde jsme si navzájem psali o všem možném. Ale fyzicky jsme se už nějakou dobu nesetkali," uvedl smutný Švéd.

"Vždy to byl šťastný a milý chlap. Budu si ho pamatovat jako dobrého člověka a dobrého spoluhráče," uzavřel své vzpomínání člen hokejové Síně slávy.

V Torontu nyní působí český brankář David Rittich, který tam přestoupil z Calgary:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události