Plzeň poslal do finále Havel. Slavia zdolala Sigmu a čeká jí další derby

Slávisté jsou v semifinále českého poháru. V těžkém zápase na půdě Olomouce dokázali vydolovat výhru 3:0 a poperou se se Spartou o to, kdo vyzve Plzeň, která si poradila s Teplicemi.

Pražané začali sice náporem, ale Olomouc se brzy osmělila a zápas byl hodně vyrovnaný. Až v 45. minutě zaváhal Mandous, o míč jej obral Kuchta, který trefil prázdnou bránu.

Ve druhé části měla Sigma nejprve tlak, řadu šancí ale zlikvidoval Kolář a vzápětí přišel trest. Masopust fantastickou akcí prošel přes několik hráčů a naservíroval Stanciuovi gólovou lahůdku.

O pár chvil později navíc definitivně olomoucké šance zpražil Ševčík a na sešívané čeká v semifinále atraktivní derby s loňským obhájcem MOL Cupu Spartou.

Semifinálové střetnutí má za sebou Plzeň, která vyzvala Teplice. O osudu zápasu rozhodla druhá půle a jediný gól.

Viktoria měla více ze hry již v první půli, kdy si vytvořila řadu šancí, ale na brankáře Grigara nevyzrála.

Prosadila se však ve druhé půli, kdy pokračovala v aktivitě a v 76. minutě se do precizního centru Káčera opřel Ondrášek a trefil tyč. Z dorážky se pak prosadil Havel.

V závěru mohl zápas do prodloužení poslat Knapík, ale jeho hlavičku bravurně vyrazil brankář Staněk.

Čtvrtfinále MOL Cupu:

Olomouc – Slavia 0:3 (0:1)
Branky: 45. Kuchta, 56. Stanciu, 59. Ševčík.

Semifinále MOL Cupu:

Plzeň – Teplice 1:0 (0:0)
Branka: 76. Havel.

Slavia se o finále popere se Spartou, které k vítězství v uplynulém ročníku MOL Cupu pomohla i chyba rozhodčího Královce:

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.