EURO 2021

Rána pro Německo. Před ME přišlo o důležitého gólmana

Rána pro Německo. Před ME přišlo o důležitého gólmana
Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Německa se na mistrovství Evropy budou muset obejít bez jednoho ze svých gólmanů. Brankář Barcelony Marc-Andre ter Stegen se musí podrobit operaci kolene a o šampionát tak přijde.

Operace čeká barcelonskou jedničku a jednoho z nejlepších brankářů na světě na konci května. Což ho logicky vyřazuje z nadcházejícího vrcholu letošní reprezentační sezóny.

S 29letým brankářem trenér Joachim Löw pro EURO jistě počítal. I když spíše jako s dvojkou za gólmanem Bayernu Mnichov Manuelem Neuerem.

Ter Stegen odchytal za Barcelonu už téměř 300 zápasů, ale za repre nastoupil pouze do 25 duelů. V roce 2019 dokonce vznikl spor mezi ním a právě Neuerem. Ter Stegen si měl údajně stěžovat na to, že neustále sedí na lavičce, načež reagoval Neuer tím, že je neuctivý.

Související obsah

K nepřijemné situaci se vyjádřil i samotný ter Stegen na svém instagramovém účtu. "Jsem zklamaný z nedělní porážky a z toho, že už s Barcelonou nezískáme titul. Po nepovedeném začátku sezóny jsme se rozjeli, 19krát v řadě jsme neprohráli, ale nedokázali jsme formu udržet," vrátil se k výsledkům svého týmu.

"Rozhodl jsem se spolu s lékařským týmem z klubu, že podstoupím drobný operační zákrok kolena. Jsem smutný, že s Německem na mistrovství nebudu," psal dále.

"Poprvé po mnoha letech budu turnaj sledovat pouze v televizi. Budu nás podporovat a doufám, že vyhrajeme," přeje si ter Stegen.

VIDEO: Po letošním EURO skončí na lavičce německa trenér Joachim Löw:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu EURO 2021

Důležité Události